To podziękowanie dla wszystkich naszych Przyjaciół.  
 
Przekaż 1,5%"
Fundacja "Pan Władek"
 
Najbardziej aktualne wiadomości z działalności są na FACEBOOK
 

30 czerwca dyskoteka.6-23 
29 czerwca wycieczka po porcie gdańskim "naszym" statkiem "BOŻENA".6-22 
28 czerwca udało się ze wszystkim na czas. W południe dociera do nas 59 dzieci z Bytowa i okolic. Czyli rozpoczęliśmy.5-23 
26 i 27 czerwca godz 17 wszystko na kolonię przygotowane, zapięte na ostatni guzik i co??????. 
Podejmujemy bardzo drastyczną decyzję. Przenosimy wszystko do innego budynku. Mamy na to dokładenie 12 godz. Pracuje przy tym nieraz i 10 osób. Z klasy na korytarz drugiego piętra 40 m, następnie wąskie schody na parter, korytarz 50m, z budynku do budynku 30m i na drugie piętro wąskim korytarzem itp. itp. 
Oczywiście pościel i całe zaopatrzenie no i kuchnia. W naszej dotychczasowej działalności chyba najtrudniejsza doba. 
W Przywidzu zaczynają się kolonie i Oaza które wspomagamy.

24 i 25 i 26 czerwca od rana przygotowania do kolonii. Przewóz 50 tapczanów, 60 szafek, sprzatnięcie 10 klas lekcyjnych - wyniesienie ławek, krzeseł, materace, pościel koce jak w normalnym domu itp. 
Po południu 23 i wieczorem skręcanie od podstaw 19 łóżek. We trzech, czyli Panowie Leon, Józek i Władek robimy to w siedem godzin. 
Dzięki, Wielkie dzięki PUP Rezerwa i PG Eksploatacja 
23 czerwca wycieczka z dziecmi z DOPSu nr. 1 w Gdyni do Szymbarku i Przywidza. 

Po południu jesteśmy w Sopocie na Gali Plebiscytu "Dziennika Bałtyckiego" na "Człowieka Roku". Władek był jednym z dziesięciu nominowanych. 
Bądźmy dumni trudne słowo...
Przychodzi nam w tym roku przyznać i wręczyć nagrodę Człowieka Roku 2007 "Polski Dziennika Bałtyckiego" w bardzo specyficznych warunkach. W sytuacji, gdy słowa - autorytet, wybitna postać, bohater, nawet duma - stają się za sprawą wrzawy wokół pewnej książki, słowami szczególnie ważnymi. Ważnymi i ważącymi. Choć nie jestem dziś pewien, czy dostatecznie potrafimy docenić ich wagę, ich wymowę i powagę.
Czy potrafimy docenić ludzi, którzy na Pomorzu, w Trójmieście swoją pracą, postawą, działalnością sprawiają, że z dumą chcemy chwalić się - tak, ja też jestem z Pomorza, z Gdańska, z Trójmiasta? Czy potrafimy uszanować i uhonorować tych, dzięki którym Pomorze staje się znane, staje się miejscem, regionem ważnym, który w pewnych momentach, w niektórych dziedzinach przez chwilę zostaje centrum kraju i świata?
Co rok redakcja "Polski Dziennika Bałtyckiego" wraz z Kapitułą Nagrody Człowieka Roku podejmuje taką próbę. Oto na podstawie zgłoszeń Czytelników nominujemy do nagrody dziesięć postaci, dziesięć osób reprezentujących różne dziedziny nauki, kultury, działalności społecznej i gospodarczej. Dziesięciu osobom poświęcamy medialne "pięć minut" - by dostrzec ich wysiłek, ich starania o pomorską markę, ich styl, umiejętności i wiedzę. Chwalimy się Pomorzanami i chwalimy ich - jak brzmiał tytuł prezentacji nominowanych w "Rejsach", dwa tygodnie temu.
Kapituła, w której skład wchodzą znamienici przedstawiciele wszystkich środowisk, wskazuje pośród dziesięciu tego jednego. Oto wybieramy wraz z Kapitułą człowieka, który zgodnie z preambułą nagrody swoim zaangażowaniem w życie regionu i dokonaniami w minionym roku przyczynił się do rozsławiania Pomorza, ba… cechują go wielkie kompetencje, prawość i uczciwość. Trudne słowa...
W tym roku decyzja do łatwych nie należała. Nominowani dostarczyli nam bowiem arcytrudnych wyborów - bo kapituła wybierała przecież pomiędzy entuzjastyczną pracą społeczną "Pana Władka" Ornowskiego, a archiwistycznym i dokumentalistycznym zamiłowaniem Maćka Kosycarza, między działalnością literacką (i nie tylko) Mieczysława Abramowicza, a samorządową dociekliwością i walką o sprawy mieszkańców gminy Słupsk wójta Mariusza Chmiela. Mieliśmy też wśród nominowanych przedstawicieli "młodego" biznesu - programistów z Trójmiasta, twórców polskiego syntezatora mowy z IVO Software, Łukasza Osowskiego i Michała Kaszczuka. Spotkali się w dziesiątce finałowej człowiek teatru - szef gdyńskiej sceny muzycznej, Maciej Korwin z lekarzem, profesorem, naukowcem - Krzysztofem Narkiewiczem z Akademii Medycznej w Gdańsku. Kolegium redakcyjne "Polski Dziennika Bałtyckiego" z wielką radością, i atencją nominowało do nagrody także Pawła Urbańskiego, niewidomego studenta gdańskiego uniwersytetu, który swoją postawą sprawiał, że sformułowanie "sprawny inaczej" nabrało bardziej optymistycznego znaczenia. Wreszcie dwie postaci dziedzin odległych, choć niezmiernie ważnych dla regionu. Kazimierz Wierzbicki - przedsiębiorca, dzięki któremu nasze dzieci od wielu lat świetnie bawią się układając puzzle, gdy nieco starsi Pomorzanie mogą cieszyć się z koszykówki i siatkówki na najwyższym, światowym poziomie - tu w Trójmieście, u nas - w Sopocie i Gdańsku.I profesor, rektor, senator - Janusz Rachoń. Uczestnik gdańskich Areopagów, społecznik, naukowiec… człowiek niezwykle otwarty, a przy tym nieobawiający się wyrażać kontrowersyjnych sądów. Zawsze jednak z klasą, z tym czymś, co nazywać się zwykło " inteligencką przyzwoitością", etosem.
Wracając do tego specyficznego czasu, gdy wręczamy nagrodę Człowieka Roku, czasu w którym tak łatwo przychodzi obalać bohaterów, szukać haków, tworzyć listy, komisje, konfrontacje - to słowo "przyzwoitość" właśnie nabiera szczególnego, istotnego znaczenia.
Szanowni Państwo, drodzy Czytelnicy. Mam niezwykłą przyjemność ogłosić, że Kapituła Nagrody Człowiek Roku Polski Dziennika Bałtyckiego, statuetkę i tytuł przyznała za rok 2007 przyznała profesorowi Januszowi Rachoniowi.
Maciej Wośko
red. naczelny "Polski Dziennika Bałtyckiego"
Wieczorem do "naszej" szkoły przygotowywać sprzęt kolonijny. 6-24
 
22 czerwca Wakacje i festyn na Strzyży. Jak zwykle od wielu już lat, w pierwsze dni lata spotykamy się na "Okazie" z mieszkańcami naszego osiedla. Kiełbaski, napoje, ciasta i dobra muzyka. Konkursy, piłka i ognisko. 
21 czerwca pilne prace w "naszej" szkole. Po południu wyjazd do Białogóry do stadniny koni, na spotkanie z rodzinami zastępczymi i rodzinnymi domami dziecka z powiatu wejherowskiego. 
20 czerwca start 5 30. Wakacje, jesteśmy na zakończeniu roku szkolnego w Pręgowie w Gminie Kolbudy.

19 czerwca wcześnie rano do Szymbarku po materiał na łóżka, jedno dla przykładu już złożone, resztę trzeba poskręcać. 
W dalszej kolejności Przywidz, a wieczorem do Mirotek po nasz namiot - spieszymy się, by zdążyć przed burzą. Dom 23 30 
17 i 18 czerwca porządkowanie magazynu i oczywiście przygotowanie do wakacji. Odwiedziny naszych Przyjaciół z Bytowa. Załatwiamy 11 tapczanów - we WROCŁAWIU i ich transport do Gdańska. 
Dostajemy dużą przemysłową zamrażarkę. 
Dobrze, że są dobrzy ludzie. 
16 czerwca wcześnie rano pożegnanie z dziećmi z Bieszczad. Następnie magazyn, zdjęcia dla "Dziennika Bałtyckiego". Wyjazd do Szymbarku, do pana Daniela Czapiewskiego w sprawie materiału i montażu dwudziestu łóżek. 
15 czerwca Wycieczka dla dzieci z Bieszczad po porcie gdańskim na pokładzie motorówki "Roma". Zwiedzanie latarni morskiej. Przekazanie prezentów ślubnych, w postaci przyborów szkolnych, dzieciom ze szkoły w Nowym Łupkowie. Dzieci te otrzymały również odzież. Festyn w Brzeźnie. 
14 czerwca rano magazyn, i przyjazd do Gdańska dzieci z Wałdowa. Zwiedzamy Stare Miasto, wspinaczka na wieżę Kościoła Mariackiego, obiad, plaża i zwiedzanie portu gdańskiego z pokładu motorówki. 
13 czerwca przed południem udzielamy wywiadu Pani Irenie Łaszyn z "Dziennika Bałtyckiego Polska".
Na zakończenie wizyty szwedzkich Przyjaciół Marianne i Willego Nilsen, jesteśmy u Pana Bogdana Oleszka, Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska oraz w Zespole Szkół w Nowym Porcie. Wielkie dzięki za dary i do zobaczenia 27 lipca.
Po południu u dzieci z Bieszczad. 
12 czerwca wyjazd ze szwedzkimi wolontariuszami i bieszczadzkimi dziećmi do Szymbarku, następnie do Przywidza, gdzie spotykamy się na obiedzie z uczestnikami wycieczki integracyjnej z Wrzeszcza. Tańczymy, śpiewamy itd, jest bardzo wesoło. Uczestnicy są w wieku 3- 100 lat. Wielkie dzięki Państwu Herbasz (Camping nr. 20), Centrum Promocji Kaszub i Pomorza, Paniom Marii Prokopowicz i Bożenie Dajnowskiej oraz Michałowi Olejnikowi.
Wieczorem Władek uczestniczy w programie "Komentarze Dnia" gdańskiej TV. 
Wieczorem jesteśmy z młodymi kibicami na meczu Polska - Austria. Oglądamy go na telebimie. 
11 czerwca wyjazd z pomocą szwedzką do Szymonowa(warmińsko-mazurskie). Będzie to rozdzielone przez Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie. 
10 czerwca dwie wycieczki "Bożeną" po porcie gdańskim. 
Szkoła w Kłodawie i Barłożno. Wspomaga Pan Leszek Eksterowicz.
Przyjazd dzieci z Bieszczad, do Parafii Św. Antoniego w Brzeźnie.
Odbieramy dwa spania
Załatwiamy spotkanie dzieci z Bieszczad, Mierzeszyna, Wrzeszcza i Przywidza na Campingu nr.20 u Państwa Herbasz. 
9 czerwca rozpoczyna się bardzo intensywny tydzień. Kolejny przyjazd Marianny i Willego (Szwecja) z pomocą humanitarną. Część wyładowujemy na Stogach. Wtorek, przyjazd drugiej grupy dzieci z Bieszczad. Nasze osiedle - integracyjna wycieczka autokarowa 7-87 lat, do Wdzydz. Cztery wycieczki - dzieci z pomorskiego w Gdańsku, oraz zagospodarowanie 10 ton żywności.
Start poniedziałek 6 rano. 
8 czerwca Festyn w Nowym Porcie. 
Segment, dwa spania. 
7 czerwca Dwie Młode Pary na ślubnym kobiercu. W Pruszczu Gdańskim Państwo Magda i Tomasz Pyśko oraz w Gdyni Państwo Ewa i Piotr. Kolejny raz, zamiast kwiatów, goście weselni przynoszą przybory szkolne. 
Dziękujemy.
Te prezenty pojadą do Szkoły w Nowym Łupkowie. 

1-6 czerwca wyjazd dzieci z Zespołu Szkół w Mierzeszynie i Warczu do Nowego Łupkowa. 
Komańcza, Cisna, Tarnica, Cerkwie, Słowacja najdłuższy tunel kolejowy, Łańcut, Sandomierz, Niepokalanów i Warszawa. W Warszawie Pałac Kultury, Sejm i Senat oraz obiad w Ząbkach. 51 dzieci i młodzieży oraz 5 opiekunów i Pan Piotr - kierowca. 
Z biurem Posłanki Europarlamentu Pani Hanny Fołtyn Kubickiej finalizujemy wyjazd do Europarlamentu w Brukseli. Pojedziemy w Październiku. 
31-6 czerwca pobyt pierwszej grupy dzieci z Nowego Łupkowa w Bieszczadach w Gdańsku.
Zwiedzanie Portu Gdańskiego, Starego Miasta, Oliwy, ZOO, no i oczywiście plaża, plaża i jeszcze raz plaża. 
31 maja ostatnie przygotowania przed przyjazdem dzieci z Bieszczad do Gdańska i wyjazdem dzieci z Zespołu Szkół w Mierzeszynie i Warczu w Bieszczady. 
Za jeden dzień Dzień Dziecka 
Przygotowania do przyjazdu Marianne i Willego, naszych szwedzkich Przyjaciół. 
30 maja z Panią Marią Prokopowicz ze Stowarzyszenia Strzyża omawiamy letni Festyn, który odbędzie się 22 czerwca. 
Za dwa dni Dzień Dziecka 
Przygotowania do Festynu Rodzinnego na terenie Portowej Straży Pożarnej, który planujemy na 8 czerwca wspólnie z Parafią Św. Jadwigi w Nowym Porcie. 
29 maja Gościmy w Gdańsku młodzież z Zespołu Szkół w Szymbarku. Rejs statkiem "Bożena" portowej Firmy "WUŻ", zwiedzanie Latarni i Kapitanatu Portu w Porcie Północnym, plaża i pamiątki na Westerplatte oraz obiad na Stogach. 
Za trzy dni Dzień Dziecka 
28 maja dwa busy odzieży, butów i pościeli. 
27 maja bus odzieży, butów i pościeli dostarczany do Mierzeszyna. 
20 maja wyprawa do Gostynia po gumę do żucia.(3-22) 
19 maja otrzymujemy pilną propozycję odbioru z Gostynia (wielkopolskie)prawie 2 ton gumy do żucia. Nie ma czasu na podjęcie decyzji. Dylemat, dwa nasze busy czy jeden kurs dużym pożyczonym. Więc jutro jedziemy. 
17 maja kolejny raz rozmawiamy o wymianie dzieci i młodzieży z niemiecką organizacją charytatywną. Umawiamy się na spotkanie w okolicach Koblencji 24 - 25 maja. 
16 maja cały bus odzieży i sześć spań. 
Przygotowania przed przyjazdem Dzieci z Bieszczad do Gdańska i wyjazdem Dzieci z Zespołu Szkół w Mierzeszynie i Warczu w Bieszczady. 
od 8 do 15 maja od kiedy o pomoc w kontaktach z dzieckiem i wnuczką, zwróciły się do nas mama i babcia, żyjemy prawie tylko tą sprawą. 
Strona założona przez Ojca SOFI (Zosi) 
TVP Gdańsk 
TVP Gdańsk 

10 maja W Centrum Promocji Pomorza i Kaszub w Szymbarku z rąk Pana Lecha Wałęsy i Marszałka Województwa Pomorskiego Jana Kozłowskiego oraz Pana Daniela Czapiewskiego, WŁADEK otrzymuje tytuł "ABASADORA KASZUB" 

7 maja odzież, segment i dwa tapczany. 
5 maja rano magazyn, odzież do Marszewskiej Góry, ponownie magazyn, odzież do Trąbek Wielkich, dalej do Gdyni po odzież i kierunek Kowale po odbiór pralki automatycznej. 7-21 
1 i 2 maja zdecydowaliśmy i bardzo intensywnie zaczęliśmy przygotowania na przyjazd dzieci z Nowego Łupkowa w Bieszczadach do Gdańska - na początku czerwca. Będą to dwie grupy na sześć dni po 40 dzieci.
Dwie pralki, kuchenka elektryczna, odzież. 
28 i 29 kwietnia wakacje, dalsze przygotowania, a przy okazji odzież z gdańskiego Przymorza. 
26 kwietnia jednym kursem do Przywidza dostarczamy cały bus odzieży i butów,a drugim żywność. 
25 kwietnia dostajemy bus odzieży, dwa tapczany i wersalkę. 
23 kwietnia cały bus odzieży i butów dostarczamy do Szkoły w Kłodawie. 
21 kwietnia dostajemy i zabieramy komplet mebli dziecięcych i mebli do przedpokoju (czwarte piętro). 
18 kwietnia zbieramy cały bus odzieży. 
17 kwietnia jesteśmy na otwarciu nowej Świetlicy Środowiskowej w Marszewskiej Górze w gminie Przywidz. 
16 kwietnia Rano, spotkanie z nowym Wojewodą Pomorskim - Panem Romanem Zaborowskim, na którym mówimy o pomocy UE dla najbiedniejszych i o pomocy Rodzinie Szynszeckich z Parszczyc. 
Po południu, spotkanie na naszym osiedlu.
podobne jak wczoraj, tylko bez kosztów. Krystna Rucińska zajmująca się dziećmi z rakiem, Maria Prokopowicz "nasze osiedlowe guru" - Stowarzyszenie Strzyża od dzieci i seniorów oraz my. Dwie godziny i myślę, że efekt będzie większy. 
Późnym wieczorem - bardzo ważne - otrzymjemy list ze Szwecji od naszych Przyjaciół - Marianne i Willi . 
Hallo Marysia and Wladek. 
Vi hoop you are fein. Vi are fein , no problem . Inn to vicks vi vill bi on Svidis tv. and vi vill save itt ,so you kan see it next teim vi kom too Polen. Mayby inn Jun vi vill komming to Polen vitt humanitarien help too you . Vi are hoping you vill hav auer help again , vi vill help you so mocts vi kan . 
God bles you all inn Polen . 
Bigg gertings to you from Marianne and Willi . 
see you soon .bay 
15 kwietnia uczestniczymy w Gdańsku w spotkaniu dotyczącym dobrych praktyk na własnych osiedlach, które wspomagają aktywność społeczną. Spotykamy tam po 15 latach pracownika AWO Bremen, Panią Lucynę. Z AWO Bremen współpracowaliśmy przez kilka lat jeszcze przed założeniem Fundacji. 
12 i 13 kwietnia bardzo, ale to bardzo intensywnie wchodzimy w dalsze przygotowania do wakacji. 200 dzieci w Gdańsku, 150 na Kaszubach i 90 w górach. 
9 kwietnia ponownie pełny bus odzieży, łóżeczko, wózek i pościel. 
7 kwietnia Pełny bus odzieży do Mirotek. 
3 kwietnia kolejne rozmowy z pracownikami MOPS w Gdańsku, na temat przejęcia żywności UE dla potrzebujących mieszkańców Gdańska. 
2 kwietnia zbieramy bus odzieży, która trafia do Kębłowa i RN. 
1 kwietnia lodówka i pralka z Tczewa oraz meble kuchenne. 
31 marca odbieramy końcówkę towaru z likwidowanego sklepu wszystkie regały i biurko. 
29 marca po raz kolejny odbieramy z likwidowanego sklepu odzieżowego bardzo wiele spodni (jeansy, sztruksy i wyjściowe). 
26 marca ponownie pełny bus odzieży i butów jedzie do RN. 
27 marca telewizor, pralka, dwa tapczany. 
23 i 24 marca w bardzo Świątecznym nastroju porządkujemy nasze papiery. Okres sprawozdawczy tuż. 
21 marca pełny bus odzieży i butów jedzie do RN. 
Wersalka, pościel, odzież, talerze, garnki, sztućce dostarczamy do Karwieńskich Błot - do pogorzelców. 
20 marcaw Telewizji Gdańsk z Panem Piotrem Świącem mówimy o naszej zbiórce żywności. 
19 marca zbieramy pełny bus odzieży i butów. Kłodawa. Wieczorem z Gdyni odbieramy wersalkę. 
18 marca odbieramy komplet kuchenny i do Parszczyc. Dostajemy kompletny zestaw komputerowy z drukarką. 
17 marca wakacje, znów będą wakacje. Rzym, Kopenhaga i oczywiście góry. To oczywiście plany, a w międzyczasie Bieszczady i Kotlina Kłodzka. 
15 i 16 marca przygotowania do wakacji. chcemy zorganizować wypoczynek dla około 440 dzieci w Gdańsku, na Kaszubach i w górach. 
14 marcaPan Wojciech Suleciński w Telewizji Gdańsk rozmawia z nami o biedzie i naszej zbiórce żywności dla dzieci.. 
13 marca ROZPOCZĘLIŚMY ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI pod hasłem: "Podziel się z głodnymi dziećmi", która będzie trwała do Świąt Wiekanocnych w wybranych sklepach Trójmiasta
O naszej akcji z Panią Magdą Szpiner rozmawiamy w Radiu Gdańsk. 
Wystarczy, abyś kupił jedno lub dwa opakowania żywności więcej niż potrzebujesz i włożył do oznakowanego kosza. 
Lista sklepów i barów, które uczestniczą w tej akcji:
1) Supersam 34 "PORTOWIEC" ul. Wyzwolenia - Nowy Port
2) Supersam 34 "BAZAR KASZUBSKI" ul. Słowackiego-Wrzeszcz
3) Supersam 34 "DOMINIK" ul. Chopina - Wrzeszcz
4) Sklep spożywczy 34 "Portowiec 3" ul. Mickiewicza 31 
5) Supersam 34 "ELLWART" ul. Leśna Góra - Niedźwiednik
6) Sklep spożywczy 34 ul. Bitwy Oliwskiej - Żabianka
7) Sklep spożywczy "KRES" ul. Zaroślak 11 - Gdańsk
8) Jadłodajnia na ryneczku Stogi
9) Delikatesy "Kupiec" ul. Stryjewskiego Stogi 
10) Supersam 34 ul. Bajki - Przeróbka 
11) "DELIKATESY" 34 ul. Bohaterów Monte Cassino 51 - Sopot
12) Sklep spożywczy 34 ul. Obodrzyców 55 Sopot
13) Supersam "ARTI" 34 ul. Powstania Wielkopolskiego - Gdynia 
14) Supersam "Grosz" ul. Sztormowa 3 Żabianka
15) Supersam ZATOKA Stogi ul. Stryjewskiego 
16. Sieć 34 - Stogi ul.Szpaki 1 
17. Supersam "Zatoka" Stogi ul.Wrzosy
18. Delikatesy Sieć 34 ul. Buczka 
19. Delikatesy Sieć 34 ul. Kmdr. Gdynia
20. Delikatesy Gdynia 21. Sieć 34 Rumia Zbieramy również w Powiecie Puckim i Wejherowskim
Koordynator akcji:
Władysław Ornowski 0603 371 274 tel./sek/fax 058 342 55 80 
Intensywnie pracujemy nad wakacjami. 
5-12 marca 
Goście z darami ze Szwecji. Przyjechali Państwo Marianne i Willi Nilsen z Fundacji "Malungs Hjälpen" Gdynia, Krokowa, Szary Dwór, Sławoszyno, Krokowa, Puck, Luzino, Wejherowo, Kębłowo, Gdynia, Luzino, Gdańsk, Stogi, Nowy Port, Brzeźno, Oliwa, Gdynia.
Szczególny nacisk kładziemy na spotkania z rodzinami wielodzietnymi, zastępczymi i głodnymi. Rozmawiamy o potrzebach naszych podopiecznych. 
2 i 3 marca dalasze intensywne przygotowania do przyjazdu gości ze Szwecji. 
1 marcaodzież i dalszy remont magazynu. 8 20 
27 i 28 lutego Przygotowania do wizyty Gości ze Szwecji, którzy chcą przywieźć dary dla naszych podopiecznych. Jesteśmy w Krokowej, Gdyni i na Kaszubach. Oczywiście nie zapomnimy o Gdańsku.
W międzyczasie 5 worków odzieży, telewizor i automatyczna pralka. 
26 lutego wersalka i dwie kanapy. Mierzeszyn. 
Nasi Przyjaciele z Firmy Port Gdański Eksploatacja rozpoczęli remont magazynu. 
25 lutego spotykamy się w sprawie organizacji kolonii (druga połowa sierpnia) w Lawinio we Włoszech, niedaleko Rzymu.
Dalsze intensywne przygotowania do remontu magazynu. 
23 lutego rano do Osowej po kanapę, dwa fotele, dwie pufy - następnie do magazynu po pościel, koce i do Mierzeszyna. W drodze powrotnej następna kanapa i do Złotej Karczmy. Jeszcze odbiór 5 worków odzieży. sobota 8 22 
21 lutego do Kębłowa dostarczamy pełny bus odzieży i obuwia.
Intensywne przygotowania do remontu magazynu. 
20 lutego Bardzo ważne spotkanie z Władzami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdańsku. Mówimy o wielu sprawach ważnych dla potrzebujących w Gdańsku.
Ale najważniejsze, aby pomoc UE wzorowo docierała w Gdańsku do potrzebujących. 
18 i 19 lutego akcja zbiórki odzieży na terenie Gdańska. 
17 lutego Nowe nad Wisłą i Świecie oraz okolice. Sprawdzamy tych, którzy wiele piszą i dzwonią. 
16 lutego wyjazd do Centrum Promocji Pomorza i Kaszub w Szymbarku. Kulig, zwiedzanie oraz rozmowy o wspólnych planach. 
14 lutego w Kębłowie spotykamy się z przedstawicielem rodzin zastępczych. 
Już rozpoczynamy starania o lato dla dzieci. 
12 lutego z Przymorza odzież, z Gdyni kanapę, z Oruni sofę. 
8 lutego około 1000 szt książek, trzy fotele, odzież i dwie kanapy. 
6 lutego Docieramy do Godziszewa do pogorzelców dostarczjąc wersalkę , dwa fotele, odzież, krzesła i oczywiście jedzenie. 
5 lutego zbiórka odzieży, wersalka, szafa, obuwie i telewizor oraz pralka. 
4 lutego Uczestniczymy w Uroczystym spotkaniu z okazji wręczenia dorocznych nagród Prezydenta Miasta Gdańska dla najlepiej działających organizacji pozarządowych. 
3 lutego otrzymujemy sporo odzieży, telewizor i pralkę. 
2 lutego dwa tapczany, ława dwa fotele i 5 worków odzieży. 
30 stycznia Uczestniczymy w Spotkaniu Integracyjnym w Miastku, gdzie otrzymujemy Medal z Okazji Światowego Dnia Chorego przyznany przez Kapitułę Stowarzyszenia Osób i Dzieci Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń" w Miastku. 
27 stycznia dalsza walka ze sprzętem kolonijnym oraz 16 tapczanów, wersalkę i odzież dowozimy do Mierzeszyna.
Jeden ze Szpitali Gdańskich zwraca się do nas o pościel. 
Kolejny raz dociera do nas informacja tym razem ze Szwecjiec o chęci pomocy naszym podopiecznym. Miała by do nas cyklicznie docierać żywność i odzież. Zobaczymy?. Tu jest pewniej bo pierwsza wizyta ma być w marcu. 

26 stycznia dalsza walka ze sprzętem kolonijnym. 14 tapczanów dostarczamy za pośrednictwem Pana Adama do gminy Żukowo. . 
25 stycznia Koniec ferii. Narty, narty i jeszcze raz narty. To była wielka frajda. Rano wracamy z Murzasichla. Szybko włączamy się w wynoszenie naszego sprzętu kolonijnego (70 tapczanów, 70 stolików nocnych i 20 szaf) ze Szkoły Nr 20 w Gdańsku - Brzeźnie, z której po 10 latach współpracy (po zmianie dyrekcji) zostajemy po prostu... wyrzuceni. Nowa Pani Dyrektor oznajmiła nam, iż szkoła powinna zarabiać, a nie zajmować się tym, czym zajmowała się dotychczas. Łudziliśmy się, iż szkoła powinna służyć Dzieciom.
Z Przeszkola Nr 86 na Zaspie odbieramy wiele zabawek, odzieży, które kolejny raz zbierali rodzice dzieci uczęszczających do tego Przedszkola. Dwie placówki oświatowe a jaka różnica. Z Komisji Charytatywnej Przymorze sporo odzieży. 
24 stycznia Zaprzyjaźniona firma PUP REZERWA rozpoczęła przewożenie naszego wyposażenia kolonijnego ze Szkoły Podstawowej nr. 20 w Gdańsku. 
Przybory szkolne, zabawki i słodycze docierają do nas od darczyńcy poprzez komisję Charytatywną Przymorze. 
18 stycznia środek ferii. Rano wracamy z turnusu do Gdańska. Intensywne przygotowania do II turnusu i wieczorem pakujemy się do autokaru i do Murzasichla. 38 dzieci i 6 osób kadry. 
14 stycznia segment i dwa spania trafiają do naszego magazynu. 
12 stycznia Dociera do nas informacja z Niemiec o chęci pomocy naszym podopiecznym. Miała by do nas cyklicznie docierać żywność i odzież. Zobaczymy?. 
11 stycznia Poczatek ferii. Rano, bardzo intensywne przygotowania, a wieczorem pakujemy się do autokaru i do Murzasichla. 42 dzieci i 5 osób kadry. Jedziemy TRANS NEZ-em. Zabieramy cztery zestawy komputerowe. 
10 stycznia odbieramy meble kuchenne, segment oraz wyposażenie kuchni. Dostajemy cztery worki odzieży. 
ITENSYWNE OSTATNIE PRZYGOTOWANIA DO ZIMOWISKA.
Odzież na Stogi, gdzie rozmawiamy o pomocy dzieciom w okresie ferii. 
9 stycznia W Żelistrzewie spotykamy się z przedstawicielami Rodzin Zastępczych, Rodzinnych Domów Dziecka i przestawicielami miejscowej władzy powiatów puckiego i wejherowskiego. Spotkanie kończy się zawarciem porozumienia o współpracy. 
7 i 8 stycznia dostajemy kolejne 10 worków odzieży. Szybko z tym do ludzi na Stogi, Przeróbkę i do gminy Przywidz. 
Nadal intensywne przygotowania do ferii. 
5 stycznia w Gdyni - w 10 Gimnazjum odbywa się spotkanie z Mikołajem, które prowadzi pan Władek, a do tańca gra nasz wolontariusz Michał Olejnik. Są gry, zabawy i konkursy. Każde z dzieci dostaje paczkę i dodatkowo po trzy kartoniki "Słodkiej chwili". 
4 stycznia odbieramy 35 kożuchów, 25 kurtek zimowych. 
Intensywnie myślimy o feriach.
Z Kancelari Prezydenta RP dociera do nas zaproszenie na Galę Wolontariatu, która ma się odbyć w Warszawie 21 stycznia. 
3 stycznia odbieramy wyposażenie kuchni(garnki, talerze i sporo odzieży). 
1 stycznia

Wstecz

pity 2017