ProfileSkuteczna pomoc Fundacji "Pan Władek".

Szczegóły można zobaczyć tutaj


Numer konta: 53 1160 2202 0000 0000 5069 9907
Przekaż 1%"
Fundacja "Pan Władek"
 
Najbardziej aktualne wiadomości z działalności są na FACEBOOK
 
 • 30 grudnia spotykamy się w Cieplewie z naszymi przyjaciółmi, którzy chcą się włączyć w naszą działalność na terenie Gminy Pruszcz Gdański. Prawie kompletnie ubieramy w zimową odzież sześcioosobową rodzinę i wyposażamy w pościel, firany, zasłony i dwa dywany. 
 • 27 i 29 grudnia dostajemy osiem worków odzieży i cztery kartony czasopism dziecięcych. Jest również pralka i telewizor. Lista sklepów biorących udział w zbiórce żywności pod hasłem: "Podziel się z głodnymi dziećmi" która będzie trwała do Świat Bożego Narodzenia. Wystarczy abyś kupił jedno lub dwa opakowania żywności więcej niż potrzebujesz i włożył do oznakowanego kosza. Patronat medialny nad naszą akcją obięło Radio Gdańsk. Jesteśmy na żywo w studiu w dniu 26 i 30 listopada oraz 3 i 5 i 8 i 10 i 12 i 15 i 17 i 18 i 22 i 24 grudnia. Promujemy zbiórkę żywności. Mówimy o biedzie. 

1) Sklep spożywczy "PORTOWIEC' ul.Wyzwolenia -Nowy Port
2) Sklep spożywczy "BAZAR KASZUBSKI" ul. Słowackiego-Wrzeszcz
3) Sklep spożywczy "DOMINIK" ul. Chopina - Wrzeszcz
4) Sklep spożywczy "MARYSIA" ul. Rolna - Wrzeszcz
5) Sklep spożywczy "Portowiec 3" ul. Mickiewicza 31 
6) Sklep spożywczy "ELLWART" ul. Leśna Góra - Niedźwiednik
7) Sklep spożywczy ul. Bitwy Oliwskiej - Żabianka
8) Sklep spożywczy "A-S" ul. Kartuska 73a - Gdańsk
9) Sklep spożywczy "KRES" ul. Zaroślak 11 - Gdańsk
10) Sklep spożywczy "ARTUS" ul.Stryjewskiego 29c - Stogi
11) Sklep spożywczy "SAM" ul Hoża Stogi
12) Sklep spożywczy "SAM" ul. Bajki - Przeróbka 
13) Kuchnia dla ubogich "POMOCNA DŁOŃ"- Nowy Port
14) "DELIKATESY" ul. Bohaterów Monte Cassino 51 - Sopot
15) "BAR BURSZTYNOWY" Sopot
16) Sklep spożywczy ul. Obodrzyców 55 - Sopot
17) Sklep spożywczy ul. Powstania Wielkopolskiego -Gdynia
18) Sklep spożywczy "PORTOWIEC" ul.Rzeczypospolitej 1b
19) Bar Don Kebab ul. Władysława IV Gdynia

 

 • 23 grudnia uczestniczymy w uroczystej Wieczerzy Wigilijnej w Barze Bursztynowym w Sopocie. To cudowne że Ludzie oprucz małego biznesu nie zapominają o innych. 
 • 18 grudnia jesteśmy na uroczystych Wigiljach w Szkołach w Mierzeszynie i Czerniewie. Gościmy również w Zespole Pracy Socjalnej na Suchaninie. Wszędzie są Jasełka i poczęstunek. W tym roku otrzymaliśmy 12 zaproszeń na różne uroczystości. Gdzie nie dotarliśmy PRZEPRASZAMY. 
 • 14 grudnia współorganizujemy w jednej z dzielnic Gdańska choinkę dla prawie 250 dzieci. Są paczki, zabawy, gry, konkursy i oczywiście tańce. Potrzeba nam było odskoczni od naszej bardzo intensywnej pracy. 
 • 13 grudnia uruchamiamy naszą ciężarówkę, którą wywozimy w okolice Skórcza odzież, żywność i zabawki. W drodze powrotnej przywozimy transport drewna opałowego. 
 • 12 grudnia organizujemy wycieczkę po porcie gdanskim dla dzieci z Nowego Portu. Pływamy jak zwykle statkiem Bożena z portowej firmy WUŻ. Po południu przygotowujemy 250 paczek na niedzielną choinkę której jesteśmy współorganizatorem. 
 • 11 grudnia odbieramy nagrodę Wojewody pomorskiego i Marszałka Województwa Pomorskiego dla najlepszej organizacji pozarzadowej w województwie. nominację złożyli mieszkancy Gminy Trąbki Wielkie. Dziękujemy. 
 • 10 grudnia dostajemy 20 worków odzieży dziecięcej i komplet mebli. 
 • 6 grudnia Mikołajki a my odwiedzamy Oddział Hematologi Akademi Medycznej w Gdańsku. Jak tam walczą z chorobą nowotworową. Dociera nasz Mikołaj również do w Arciszewie i na Jasień. Bardzo lubimy tę dzień. 
 • 1 i 4 grudnia załatwiamy 10 worków odzieży i w bardzo dobrym stanie meble. Szybko to wszystko ląduje w Arciszewie. 
 • 28 listopada otzymujemy trochę odzieży z którą docieramy do kilku rodzin. Bardzo nas to ucieszyło że mogliśmy zrobić taki prezent. 
 • 26 listopada bawimy się na zabawie andrzejkowej w Domu Pomocy Społecznej dla kobiet w Sobieszewie. To miejsce do którego z przyjemnością zawsze jedziemy. Wzorowo prowadzony w tych trudnych czasach. Przykład dla innych. Jak macie problemy w podobnych domach warto wziąść przykład. 
 • 20 listopada spotykamy się z Zarządem Firmy odzieżowej WEGA w Żukowie. Rozmawiamy o współpracy. Otrzymujemy nową odzież zimową dla dzieci. Mamy nadzieję że bedzie to częściej.
 • 20 i 25 i 27 i 30 listopada W zaprzyjaźnionym radiu Gdańsk spotykamy się z dziennikarzami gdzie rozmawiamy o dalszej współpracy oraz wspólnej naszej akcji światecznej zbiórki żywności dla głodnych dzieci, która ma trwać cały miesiąc. Oczywiscie mówimy o biedzie i naszej akcji w programie na żywo 
 • 19 listopada na zaroszenie Wójta Gminy Trąbki Wielkie Pana Błażeja Kąkola uczestniczymy w dorocznym spotkaniu wolontariuszy z całej gminy. Wspólnie zastanawiamy się na dalszą formą współpracy. Dziękujemy za inicjatywę spotkania z ludźmi których widzimy z reguły późnym wieczorem w czasie naszych wizyt pomocowych. 
 • 15 listopada rozpoczynamy przygotowania do 6 grudnia czyli mikołajek. Mamy zamiar zorganizować dwie imprezy dla 500 Dzieci. Coraz trudniej coś zdobyć ale ..... mamy nadzieję że się uda. 
 • 11 listopada mimo Święta pakujemy bagażnik i jeździmy po osiedlach szukając ludzi szukajacych po śmietnikach. Wielu ich jest i to jest coraz bardziej niepokojące. 
 • 5 listopada wysyłamy do Domu dziecka w Bytowie elektroniczną suszarkę do bielizny. Super urządzenie. Dostajemy również książki. Dostajemy siedem worków odzieży, które jadą od razu do potrzebujących. 
 • 3 listopada ciężarówka nadal popsuta. Odbieramy pożyczonym transportem dwie kanapy, dwa telewizory, dwa worki zabawek i cztery kartony czasopism dla dzieci i młodzieży. Dostajemy także dużą suszarkę do bielizny. 
 • 28 października niestety nasza ciężarówka nadal stoi popsuta. czy my ją jeszcze uruchomimy tego napewno nie wie nikt. Mimo to złatwiamy transport i przeprowadzamy rodzinę wielodzietną. Dostajemy meble i wyposażenie mieszkania, które przewozimy do Arciszewa. Jest pralka i lodówka i telewizor oraz video. Jest również sporo odzieży. 
 • 25 października w Gminie Trabki Wielkie jest Dzień Seniora. Jestśmy jedną z organizacji, która wspomogła tę imprezę. Zaproszonych jest około 200 osób. Jest to przykład bardzo pozytywnych działań dla dobra ludzi starszych. Występy dzieci, tańce, śpiewy, dobra muzyka oraz super jedzenie to wszystko wpłyneło na kilka godzin dobrej zabawy. I myśmy tam byli........... 
 • 24 października odwiedzamy gimnazjum w Warczu. Jesteśmy na uroczystościach otrzęsin nowych uczni. Jest bardzo przyjemnie. tak właśnie powinny sie bawić dzieci. Oczywiście jest jak zwykle dyskoteka oraz wiele konkursów. Mamy jakieś upominki. 
 • 19 października jesteśmy w Arciszewie na poswieceniu Kapliczki. Przy okazji jest Festyn dla mieszkańców. Są Władze Gminy Pruszcz Gdański z którymi jest szansa porozmawiać o biedzie i jak pomóc mieszkańcom tych slamsów. 
 • 16 i 17 października rozpoczynamy starania o wpólną akcję zbiórki żywności którą chcemy przeprowadzić ze sklepami Sieci 34. Prawdopodobnie współpracować będzie z nami kilkanaście sklepów. 
 • 13 października jesteśmy na uroczystościach nadania imienia Szkole Podstawowej w Mierzeszynie. To nasza bardzo zaprzyjaźniona Szkoła. Otrzymała imię Jan Pawła Aeltermanna niemieckiego Kapłana którego zamordowano w 1939 roku. 
 • 3 i 4 i 5 pażdziernika sprawdzamy adresy ludzi którzy zwrócili się do nas o pomoc. Jesteśmy w Gminach Przywidz, Trąbki Wielkie i Wilczęta. Zrobiliśmy prawie 350 km. Z przerażeniem patrzymy na rosnącą w szybkim tempie biedę. Psuje się nam ciężarówka. Naprawa potrwa około dwa tygodnie. Prawdopodobnie ztarł się silnik. 
 • 29 i 30 września staramy sie załatwić opał dla potrzebujących na zimę. Udało się już drewno opałowe. Chodzimy przy stu tonach koksu. Wymaga to dużego zachodu. Może się uda. Był by to opał dla naszych zaprzyjaźnionych Domów Dziecka i Szkół. 
 • 28 września współorganizujemy i prowadzimy Festyn Rodzinny na terenie Strzyży jednej z dzielnic Gdańska. Festyn jesienny odbywał się na terenie centrum ogrodniczego. Była kiełbasa, napoje i ciasta. Grały dwa zespoły muzyczne. W wielu konkursach brały udział całe rodziny. Właśnie tak powinniśmy się bawić. 
 • 27 września organizujemy na terenie Gdańska pobyt grupy niemieckich ochotniczych strażaków, którzy podarowali samochód strażacki w gminie Przywidz. Mają ochotę na współpracę w naszej działalności na rzecz Dzieci. Zwiedzamy Port Gdański od strony wody. Następnie Stare Miasto, Oliwa, Sopot i Gdynia. 
 • 23 września odwiedzamy Dom Dziecka w Sopocie. Jesteśmy na spotkaniu z Dziećmi które były z nami na kolonii w górach. Mamy ze sobą kasety z naszego pobytu w Murzasichle. 
 • 20 września jesteśmy na jeziorem Wdzyckim na zakończeniu sezonu żeglarskiego. Zostalismy zaproszeni przez Klub żeglarski "Portowiec". Ufundowaliśmy puchar i upominki dla najmłodszych uczestników regat. Odwiedzamy jeszcze Camping nr.20 w Przywidzu gdzie z Państwem Herbasz planujemy dalsze zasady współpracy. 
 • 19 wrzesnia zgłaszamy nasz Bank Żywności do Konkursu Pro Publiko Bono, który odbywa się pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich i jest przeznaczony dla organizacji pozarządowych. 
 • 17 i 18 września otrzymujemy zaproszenie na uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej w Mierzeszynie. Szkoła otrzyma imię niemieckiego kapłana który zginoł w 1939 roku. Uroczystość odbędzie się 13 października. Mamy zamiar ufundować portret kapłana. 
 • 14 września spotykamy sie z naszymi wolontariuszami. Zastanawiamy się jak pomóc wciąż wzrastającej biedzie. Otrzymalismy propozycję współorganizacji Festynu dla mieszkańców Wrzescza pod koniec miesiąca. oczywiście wyrazamy zgodę. 
 • 10 i 11 września załatwiamy po długim czasie cztery okna, drzwi i darujemy potrzebującym. Przez okres wakacji nazbierało się ponownie trochę odzieży, kocy, poscieli. Z tym wszystkim szybko do ludzi. 
 • 3 wrzesnia zbieramy osiem worków odzieży, 15 par butów, kurtki, płaszcze, koszule i skarpetki. Z tym wszystkim szybko do potrzebujących. 
 • 1 września jesteśmy na rozpoczęciu roku szkolnego w Warczu i Mierzeszynie. Niestety nawala nam ciężarówka. 
 • 1 - 31 sierpnia jesteśmy z dziećmi na kolonii w Murzasichlu koło Zakopanego. Pierwszy turnus zaczeliśmy w Gdańsku o siódmej rano pożegnaniem rodziców. Około dwudziestej drugiej po wielu godzinach jazdy i siedmiu przerwach oraz pobycie na Jasnej Górze dotarliśmy do naszego Pensjonatu. 2 sierpnia byliśmy już na Gubałówce(oczywiście na nogach) ale za to wracaliśmy wyciągiem z Butorowego Wierchu. Pierwszy raz wybraliśmy się na Krupówki. Uf tłok jak na "naszym" Jarmarku. Wieczorem dyskoteka. 3 sierpnia byliśmy w Kosciele i w Kuźnicach oraz pierwsza skalista czyli Nosal. Następne dni to: wyprawa w Dolinę Kościeliską i do nie zapomnianej Jaskini Mroźnej. Potem byliśmy w Słowacji gdzie uczestniczyliśmy w treningu kadry skoczków na skoczni w Szczerbkim Plesie. Nastepne dni to wyprawa na Sarnią Skalę przez Kalatówki i Dolinę Białego, Wjazd kolejką na Kasprowy Wierch ponownie do Słowacji do Suchej Hory. Byliśmy również w Dolinie Chochołowskiej. Na cały dzień wybraliśmy się nad Morskie Oko oraz (nie wszyscy mieli siłę) nad Czarny Staw. Po drodze oglądamy wodogrzmoty Mickiewicza. Jeden dzień poświęcamy na wyprawę szlakiem turystyczny Ścieżką nad Reglami z Doliny Kościeliskiej do Doliny Chochołowskiej. Zwiedzamy Kraków, Zakopane, Nowy Targ, Szczawnicę i okoliczne miejscowości. W połowie sierpnia wymieniliśmy grupę czyli byliśmy jeden dzień w Gdańsku. Następny turnus można rzec był bardzo podobny ale byliśmy w Czorsztynie i Niedzicy, na spływie Dunajcem oraz wdrapaliśmy się na Gęsią Szyję. Wędrowaliśmy przez Halę Gąsienicową z Kasprowego. Dotarliśmy do Sanktuarium w Ludźmierzu, Kościoła Papieskiego i na stary zabytkowy cmentarz. Przez sierpień przeszliśmy około 420 kilometrów i przejechaliśmy 5800 km autokarem. Było z nami 90 Dzieci z Trójmiasta i okolic, Bytowa, Szymonowa i Sierakowic i jeszcze z... . Aha warto wspomnieć że cały miesiąc dużo tańczyliśmy, śpiewaliśmy i męczyliśmy komputer. Cały czas do dyspozycji była Słodka Chwila Dr Oetkera i ice tea. 
 • 28 lipca do Gdańska przyjeżdżają Dzieci z Bytowa. Jest to grupa 65 Dzieci. Są do 18 sierpnia. Zwiedzają Port Gdański z pokładu motorówki "BOŻENA", Westerplate, Stare Miasto. Oczywiście plaża. Zwiedziły Sopot, Gdynię i okolice Trójmiasta. Takie grupy warto wspomagać. Były to dzieci z Domu dziecka i z zaprzyjaźnionego Stoważyszenia. 
 • 14 - 27 lipca wspomagamy kolonię 38 Dzieci z Ostowia Mazowieckiego, które przebywają na kolonii w Przywidzu. Zwiedzają ziemię kaszubską, Gdynię, Sopot bywają w Aqva Parku i w ZOO a 20 lipca są naszymi gośćmi w Gdańsku. Uczestniczymy w Mszy Świętej w Katedrze Oliwskiej, zwiedzamy Port Gdanski z pokładu motorówki "Bożena", robimy zakupy pamiątek bursztynowych w naszej zaprzyjaźnionej Galeri pana Dźwilewskiego. Zwiedzamy stare miasto i jesteśmy na plaży na Stogach. Ogólnie Dzieci wiele tańczą i śpiewają. Dużą atrakcją są wycieczki rowerowe. 26 lipca spotykamy się na pożegnalnej dyskotece. Jest to wieczór wspomnień i dobrej zabawy. 
 • 25 lipca dostajemy telewizor, pralkę automatyczną trochę pościeli i odzieży. Odbieramy dwa kartony czasopism dziecięcych. To wszystko dostarczamy do Arciszewa. 
 • 14 lipca dostajemy dwa rowery, kanapę, dwa tapczany, wersalkę, pralkę automatyczną, wieżę stereo i telewizor oraz trzy kartony czasopism dla dzieci. Szybko z tym docieramy do potrzebujących. 
 • 29 czerwca 12 lipca to dwa tygodnie kiedy wspomagamy grupę Dzieci z Kotliny Kłodzkiej. Jest razem 75 osób na kolonii językowj. Pomagamy im w programie. Oprócz nauki języka angielskiego zwiedziły Gdańsk, Sopot i Gdynię oraz Port Gdański statkiem Bożena. 2 lipca były na wycieczce na półwyspie Helskim, w Jastarni, Rozewiu, Pucku, 7 lipca we Wdzydzach, Wierzycy i Gołuniu. Część dzieci uczestniczyła w koncercie Edyty Górniak. Były wyjścia do Multikina i na zakupy do zaprzyjaźnionej Galerii bursztynu. 9 lipca Dzieci spędziły czas w Aqwa Parku w Sopocie. Były gośćmi Radia Gdańsk w letniej audycji na żywo gdzie opowiadają o pobycie na wybrzeżu. 10 lipca zwiedziły Łebę i ruchome wydmy. Oczywiście bywały na plaży.12 lipca w nocy wracają do domu. 
 • 27 i 28 czerwca pożyczonym busem jedziemy do Murzasichle koło Zakopanego. Dopinamy ostatnie szczegóły naszego sierpniowego wyjazdu. Jedziemy na Łysą Polanę i wiemy już że możemy zabrać dzieci bez paszportów. W naszym przypadku jest kilkanaście Dzieci bez paszportów. 
 • 23 czerwca przekazujemy pewnej wielodzietnej rodzinie kanapę, dwa rowery trochę pościeli i zabawki. 
 • 22 czerwca jesteśmy i prowadzimy Rodzinny Festyn Sobótkowy na osiedlu Strzyża w jednej z dzielnic Gdańska. Bawimy się prawie przez pięć godzin. Konkursy rodzinne oraz dla Dzieci to główne atrakcje. Do tańca przygrywały dwa zespoły. 
 • 19 czerwca Boże Ciało a my już przed piątą na nogach. Musimy odebrać pożyczonego busa. Udajemy się nim do Szymonowa na spotkanie i zarazem pożegnanie Dzieci z Białorusi. Program artystyczny i łzy, łzy i jeszcze raz łzy. Nie wiadomo jak będzie w przyszłym roku. My będziemy w UNI. Zabieramy worek zabawek, odzież i obuwie. 
 • 18 czerwca spotkło nas coś wyjątkowego. KTOŚ zostawił dla nas zaproszenie na koncert Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze". To był cudowny wieczór. Dziękujemy 
 • 17 czerwca jesteśmy zaproszeni na zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum w Warczu niedaleko Gdańska. W czasie uroczystości zostaje odczytany apel i wniosek Dzieci, który został skierowany do Kapituły Orderu Uśmiechu o nadanie tego odznaczenia Marysi i Władkowi. Piękny gest ze strony naszych młodych przyjaciół. 
 • 15 czerwca odwiedzamy Gdańskie Hospicjum Palotynów. Uczestniczymy we Mszy Św. 1 czerwca został otwarty oddział dziecięcy. Jest trzech małych pacjętów. Przykro 
 • 14 czerwca jedziemy do Bytowa. Nasz zaprzyjaźniony Dom Dziecka jest organizatorem festynu dla wszystkich Domów dziecka z województwa pomorskiego. Jako Fundacja byliśmy Honorowym Patronem spotkania. Są gry, zabawy, zawody sportowe i wiele innych atrakcji. Otrzymujemy podziękowanie od Starosty bytowskiego za opiekę nad Dziećmi z terenu Bytowa. 
 • 13 czerwca od rana gościmy Dzieci z Białorusi. Jest to już czwarty rok po koleji. Dzieci przebywają na kolonii w Parafi w Szymonowie na Warmi. Pływamy statkiem "Bożena" jednej z naszych zaprzyjaźnionych portowych Firm "WUŻ". Zwiedzamy Gdańsk, Sopot, W międzyczasie śniadanie, obiad, i kolacja. Oczywiście są banany, słodycze, drożdżówki i napoje. Nie obyło się bez pamiątek. W drogę powrotną pakujemy autokar wszelkim dobrem jaki mamy. 
 • 7 czerwca dogrywamy program pobytu 50 Dzieci z Białorusi. Przyjeżdżają do nas już czwarty rok w okresie swoich wakacji. Jest to bardzo wdzięcznie zajęcie. Będą u nas dwa dni. Cieszymy się że możemy dać im trochę radości. Spędzają dwa tygodnie w Polsce na Mazurach. 
 • 6 czerwca z transportem pościeli, kołder, poduszek i mamy dwie kuchnie, okapy docieramy do Arciszewa. 
 • 3 czerwca zapraszamy do Gdańska grupę Dzieci z Białorusi. Przyjadą do nas 7 i 13 czerwca. 
 • 1 czerwca Dzień Dziecka więc gościmy w Gdansku Dzieci ze Szkoły Podstawowej z Mierzeszyna. Trzydzieści osimioro małych naszych przyjaciół spędza z nami niedzielę. Rano jesteśmy gośćmi Radia Gdańsk. Zaprosił nas Pan Robert Kantereit. Dzieci zapoznają się z pracą dziennikarzy. Następnie uczestniczymy we Mszy Świętej w katedrze Oliwskiej. Następnie podróż statkiem po porcie gdańskim i na koniec udajemy się na plażę na Stogi. W międzyczasie obiad, słodycze,śpiew i zabawy. 
 • 31 maja jesteśmy w Mierzeszynie i Warczu. To już Dzień Dziecka. W Szkołach bawimy się na festynach. Są gry i zabawy. Oczywiście poczęstunku nie zabrakło. Nie zabrakło jak zwykle słodycze. W Mierzeszynie uczestniczyliśmy w podsumowaniu i zakończeniu konkursu europejskiego. Przyznaliśmy trzy pierwsze grupowe nagrody którymi jest wycieczka do Gdańska. Po południu zachaczamy o festyn na Stogach. 
 • 30 maja uczestniczymy w uroczystości nadania imienia Szkole Podstawowej w Czerniewie. Patronem Szkoły został żyjący Artysta Ludowy Pan Bukowski z Mierzeszyna. Na tej uroczystości spotykamy się z Dyrektorami Szkół z Gminy Trabki Wielkie. Mówimy o dalszej współpracy. 
 • 26 i 27 i 28 maja zapinamy na ostatni guzik letni wypoczynek dla Dzieci. Latem w Gdańsku bedzie około 180 Dzieci i 98 pojedzie z nami w okolice Zakopanego. 
 • 25 maja jesteśmy w Szymonowie na Warmi gdzie uczestniczymy w Festynie rodzinnym pod hasłem "Ojciec w rodzinie". Odbywa się to na terenie naszego zaprzyjaźnionego Domu Dziecka. Spędzamy tam miłe chwile. 
 • 24 maja jesteśmy na spotkaniu integracyjnym w Bolesławowie koło Skarszew. Jest wielu działaczy samorządowych, polityków i kilu posłów. Jest szansa na rozmowy o polskiej biedzie. mamy szansę przedstawić nasze problemy oraz osiągnięcia. Na tym spotkaniu wręczamy naszą specjalną nagrodę i podziękowanie Panu Andrzejowi Raduńskiemu dziennikarzowi z Telewizji Gdańsk za promocję i pomoc w naszej działalnosci. 
 • 19 i 20 maja przygotowujemy naszą ciężarówkę na Targi Żywności "POLFOOT", które odbedą się na terenach Międzynarodowych Targów Gdańskich w dniach 21-23 maja 2003 roku. 
 • 18 maja Witajcie!!!!!!!!!!!!!!:) Właśnie przed chwilą odwiedziłam Wasza stronę......i chwała Panu za to ,ze istniejecie! Widząc takich ludzi jak Wy człowiek na nowo odkrywa godnosć człowieka....sens życia.Życzę Wam,aby nigdy nie zabrakło chetnych do pomocy w waszej fundacji i dla niej.Niech nigdy nie braknie funduszy dla tych,którzy oczekuja waszej pomocy.....dobrze,ze jesteście!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!: 
 • 17 maja do Arciszewa dostarczamy dwa tapczany, kołdry, koce, kuchnię gazową, telewizor, zabawki z okazji Dnia Dziecka, odzież, obuwie. 
 • 15 maja promujemy działalność na rzecz głodnych w Radiu Gdańsk. Występujemy w programie na żywo. 
 • 14 maja NASZ WOLONTARIUSZ PANI HELENA PRABUCKA Z PRZERÓBKI JAKO JEDYNA Z POMORZA ZOSTAŁA WYRÓŻNIONA PRZEZ MINISTERSTWO GOSPODARKI PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ ZA INDYWIDUALNE DOKARMIANIE DZIECI.

WIELKIE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIE 

 • 13 maja uczestniczymy w konkursie na Misterium Paschalne w Trabkach Wielkich. Jesteśmy jurorami. Bardzo nam się podoba gra aktorska Dzieci. Są nagrody i wyróżnienia. 
 • 6 maja spotykamy się z Dyrektorem Zespołu Szkół w Świbnie. Rozmawiamy o pomocy Dzieciom i naszej dalszej współpracy. Szkoła ta w ostatnim czasie dołączyła do naszych przyjaciół z którymi chętnie współpracujemy. 
 • 30 kwietnia Z Gimnazjum w Trąbkach Wielkich otrzymujemy propozycję wzięcia udziału w konkursie na Misterium Paschalne, które ma się odbyć w maju. Będziemy jurorami. Zgłosiło się kilka zespołów. 

Wstecz

pity 2017