To podziękowanie dla wszystkich naszych Przyjaciół.  
 
Przekaż 1,5%"
Fundacja "Pan Władek"
 
Najbardziej aktualne wiadomości z działalności są na FACEBOOK
 

Przepraszam bardzo, że tak długo się nie odzywałam. Wstyd mi, zwłaszcza,że Państwo bardzo mi pomogli. Ale obiecałam napisać sprawozdanie więc proszę oto one. I najważniejsze bardzo ciesze się,że "naszej rodzince" udało się wprowadzić do nowego domku jeszcze przed świętami.To spory sukces. Nie będę tłumaczyła Panu dlaczego tak późno się odzywam- to nie ma sensu. Pan jest osobą,która działa a nie gada więc nie będę zawracać Panu głowy. Ale proszę uwierzyć ,że bardzo mi przykro z tego powodu.
NIE MAM CZASU Wiecie na czym polega problem współczesnych ludzi? Na braku czasu!! Odkrywcze prawda? Ale prawdziwe. Bo ile razy słyszeliśmy: -zapisałabym się na te zajęcia

-pojechałabym tam
-zrobiłabym to
-pomogłabym mu
ALE NIE MAM CZASU!
Wytłumaczenie łatwe, proste i przyjemne. Jesteśmy tacy ważni, tacy zajęci, że nie mamy na nic czasu. A słyszeliście kiedyś, że im więcej mamy zajęć tym więcej mamy czasu? Wystarczy dobrze wszystko zorganizować! Proste a zarazem niezwykle trudne.
Mi też idzie z tym ciężko. Byłam jednodniowym wolontariuszem w Fundacji "Pan Władek". Musiałam znaleźć  czas i znalazłam.Problem pojawił się później ,bo poproszono mnie o napisanie kilku słów na temat tego dnia.I co? Zajęło mi to "tylko" trzy miesiące!!!!!Imponujące prawda?:
Spędziłam prawie cały dzień z panem Ornowskim. I wiecie co? To pocieszające,że są ludzie, którzy mają czas dla innych.Nie chodzi mi tylko o pana Władka. Ale też o ludzi, którzy prowadzą jadłodajnie dla ubogich (odwiedziliśmy dwie), o pracownikach sklepów, którzy zbierają żywność, przechowują ją i oddają do banku żywności.
Tego dnia spotkało mnie wiele miłych niespodzianek.Poznałam ludzi, którzy chcą pomagać i robią to: biedne kobiety dające ubrania dla potrzebujących, pracowników jadłodajni, sklepów, nauczycieli, którzy przyjeżdżają spoza Gdańska po jedzenie do szkolnych stołówek. To niesamowite gdy ktoś tłumaczy, że przygotowałby więcej ubrań ,gdyby sąsiadki powiedziały wcześniej o odwiedzinach pana WŁadka.Nadal uśmiecham się na wspomnienie tej wizyty. Taka niewymuszona niczym pomoc...Tego nie da się opisać!To trzeba przeżyć!Widok kobiety z szóstką dzieci czy też rodziny mieszkającej w przerażających warunkach daje siłę i wiarę w to, że należy pomagać tym, którzy nie potrafią sobie poradzić.
Wiecie co jest najpiękniejsze? Pomoc komuś ,kto tej pomocy się nie spodziewa, kto jej od nas nie oczekuje, nie uważa,że mu się należy. A wierzcie mi są tacy ludzie. Jak pewien spotkany przez nasz "szperacz", który był wręcz zdziwiony,że chcemy mu pomóc, że chcemy mu coś dać.
Nie będę wyliczać komu pomaga Fundacja, to możecie znaleźć na ich stronie. Chce wam tylko powiedzieć, że wspaniale jest pomagać innym, łączyć ludzi,którzy chcą pomagać z tymi którzy tej pomocy potrzebują. Dziękuję panu Władkowi za to,że dał mi szanse to zrozumieć.

To jeden z bardzo wielu naszych dni w tygodniu, miesiącu czy roku.

3 grudnia Kanapa z Gdańska do Przywidza. Spotkanie w Szymbarku w sprawie Zjazdu Mikołajów,
2 grudnia Spotkanie w jednej ze Szkół w Gdańsku i w DD w Sopocie w sprawie wyjazdu na zimowisko.
1 grudnia Kuchnia elektryczna i szafki kuchenne do Gminy Przywidz.

30 listopada Spotkanie niepełnosprawnych w Choczewie. Towarzyszy nam zespół "Uśmiech" z DPS w Rudnie.
28 listopada Meble z Gdańska do Łapina Kartuskiego.
27 listopada Bal w DPS w Sobieszewie. Meble z Sopotu do Nowego Portu.
26 listopada Meble z Parku Krajobrazowego do Nowego Portu.
25 listopada Odzież z "Daru Serca" do Kłodawy.
23 listopada Meble do Smolna.
22 listopada Gmina Choczewo, przygotowania do pierwszej w tym roku Wieczerzy Wigilijnej, która odbędzie się  30 listopada. Meble kuchenne do Kierzkowa.
21 listopada Uczestniczymy w Dziesiątej Rocznicy nadania imienia Ks. Jana Pawła Aeltermanna  Szkole Podstawowej w Mierzeszynie.
20 listopada DPS w Rudnie, bawimy się i bawimy uczestników balu andrzejkoweogo mieszkańców okolicznych Domów Pomocy Społecznej.
20 listopada Odzież do Kłodawy.
19 listopada Odzież z "Daru Serca" do Szkół w Gminie Trąbki Wielkie. Zabawa Andrzejkowa w Domu Pomocy Społecznej w Rudnie. Kanapa z Gdańska do Trąbek Wielkich.
18 listopada Wyładunek prezentów  w Choczewie.
17 listopada Do naszego samochodu pakujemy meble kuchenne oraz prezenty dla około 200 osób na bal niepełnosprawnych Gminy Choczewo.
puck.naszemiasto.pl/artykul/2069226,smolno-pan-wladek-przyjechal-z-pomoca,id,t.html#37502098c332fe71,1,3,10

16 listopada Użyczonym dużym busem z AUTOTEXu zabieramy z Gdańska trzy kanapy, trzy tapczany, pięć par drzwi, odzież, obuwie. Wszysto dostarczamy do Smolna.
15 listopada Po dwóch tygodniach udało się przewieźć meble z Gdańska do potrzebujących na wsi. Walczyliśmy.  Stolik dla przedszkolaków z Gdyni i duży zestaw książek z Gdańska do Zespołu Szkół w Ostaszewie.
14 listopada Odzież z Sopotu od Pani Ewy i z "Daru Serca" do "Naszego Gniazda" w Wejherowie.
13 listopada Dwie wersalki z Leźna do Mierzeszyna. Otrzymujemy około 300 sztuk książek.
12 listopada Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Sobowidzu. Spotkanie w CEPR w Szymbarku w sprawie X Zjazdu Świętych Mikołajów. Odbiór wielu książek dla dzieci.
11 listopada Dzień Niepodległości w GOK w Gminie Ostaszewo.
10 listopada Meble w Gdańsku.
9 listopada Dzień Seniora w Szkole Podstawowej w Mierzeszynie.
7 i 8  listopada Intensywne przygotowania do Dnia Seniora Gminy Trąbki Wielkie.
6 listopada Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Czerniewie.
5 listopada Zbiórka odzieży w Gdańsku i do Szczodrowa.
2 listopada Meble z Gdańska do Trąbek Wielkich.

31 października Z Firmy Oceanic odbieramy kolejną darowiznę super kosmetyków.
30 października Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Kłodawie. Wieczorem w Programie TVP2  wymemitowany został reportaż Pana Łukasza Dębskiego o naszej działalności. 

To opowieść o zwykłym człowieku, który został wierny sobie i temu, w co wierzył. Wierzył, że w Solidarności - idzie o wolność, ale też - poczucie wspólnoty. O zwycięstwo nad partyjnym betonem, ale też - o pomoc drugiemu człowiekowi, o okazywanie mu solidarności właśnie. Pan Władek nie został politykiem, założył własną fundację i z żoną, która dzielnie go wspiera pojawiają się tam, gdzie na nich czekają.

http://we.tl/jrV0SEDCPn

28 października Wycieczka z młodzieżą z Gimnazjum w Trąbkach Wielkich oraz Zespołu Szkół w Ostaszewie do Warszawy. Zwiedzamy Sejm i Senat. Spotykamy się z Marszałkiem Panem Bogdanem Borusewiczem, który zaprosił nas na pyszne soki i słodycze. Następnie zwiedzamy stolicę i Zamek Królewski. Dwukrotnie w czasie wyjazdu jesteśmy na posiłku w McDonalds.

27 października Meble w Gdańsku
26 października Zbiórka odzieży w Gdyni, następnie do Gminy Trąbki Wielkie.
24 października Meble kuchenne, pralka, kuchenka i szafa w gdańsku.(Smolno)
23 października Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Sobowidzu.
22 października Meble w Gdańsku (Smolno)
21 października Kuchnia z Gdańska do Mierzeszyna i magazynu (do Smolna)
20 pażdziernika Dwa tapczany do Gdańska.
19 października Meble kuchenne z Mierzeszyna do Trąbek Wielkich.
17 października Meble w Gdańsku. Odzież z "Daru Serca" do Gminy Trąbki Wielkie" Po południu uczestniczymy w programie nadawanym na żywo TVP 3 "Twoje Info"  ze Schroniska dla kobiet w Gdańsku "Prometeusz".
16 października Meble z Gdańska do Państwa Erlich w Smolnie.
Z podziękowaniem jesteśmy w sieci sklepów "MERKUS".
15 października Jeszcze Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy w Zespole Szkół w Ostaszewie.
14 października Dzień Edukacji Narodowej. Upominki dla pracowników w Mierzeszynie.
13 października Uczestniczymy w trzydziestych szóstych Mistrzostwach Gminy Trąbki Wielkie w tenisie stołowym. Ufundowaliśmy i wręczyliśmy trzydzieści osiem upominków  dla zwycięzców poszczególnych kategorii.
Galeria
picasaweb.google.com/113690507488614933027/TenisStoOwyMierzeszyn

11 października Dzień Edukacji Narodowej spędzamy w Gimnazjum w Trąbkach Wielkich, gdzie Pan Mariusz Paradowski otrzymuje z naszych rąk statuetkę TEMIDY jako "Sprawiedliwy wsród Sprawiedliwych". Następnie gościmy w Szkołach Podstawowych w Czerniewie i Kłodawie.
GALERIA ZDJĘĆ
picasaweb.google.com/113690507488614933027/DzienEdukacji2013

10 i  12 października Przygotowujemy upominki na trzydzieste szóste Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w tenisie stołowym, które odbędą się 13 października w Szkole Podstawowej w Mierzeszynie.
9 października Komplet mebli z Gdańska do Trąbek Wielkich (Państwo Bąk)
8 października Bus odzieży z Gomułki do naszego "Daru Serca" do przebrania.
7 października W Izbie Celnej w Gdyni załatwiamy formalności przekazania mebli z zasobów Urzędu do Zespołu Szkół w Ostaszewie. Następnie spotkanie z Wójtem Gminy Choczewo i Kierownictwem GOPSu w Morzeszczynie.
3 października Meble w Gdańsku.
2 października  Odzież i buty do DDP w Marszewskiej Górze. Sztućce i naczynia do Świetlicy w Mierzeszynie.

30 WRZEŚNIA i 1 PAŹDZIERNIKA Dwa pęłne dni spędzamy w towarzystwie Łukasza Dębskiego oraz  ekipy TVP, która realizowała reportarz o naszej działalności. Z odzieżą i żywnością otrzymaną z Sieci sklepów "MERKUS" jesteśmy w wielu miejscach odwiedzając naszych podopiecznych. Znaleźliśmy czas na organizację spotkania integracyjnego seniorów z Klubu PROMYK w Gdańsku z seniorami z Mierzeszyna. Były tańce przy muzyce zespołu UŚMIECH z DPS w Rudnie. Było ciasto, bigos, kawa od Państwa Kozimor z Przywidza.

29 września Uczestniczymy w Gminnych Dożynkach w Gniazdowie w Gminie Ostaszewo. Otrzymujemy tam z rąk Dyrektor Zespołu Szkół Pani Alicji Redlińskiej Tytuł " Przyjaciela Szkoły"
Galeria
picasaweb.google.com/113690507488614933027/OstaszewoDozynki

28 września Kanapa i dwa fotele w Gdyni.
27 września Z magazynu Dr Oetkera odbieramy dwie europalety środków spożywczych.
26 września Porządki w magazynie.
25 wrzesnia Odzież do Marszewskiej Góry.
23 i 24 września Zbiórka odzieży w Gdańsku plus z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Czerniewie.  Kanapa z Gdańska Jasienia do Koziej Góry.
22 września Jesteśmy gośćmi na otwarciu Świetlicy Wiejskiej (po remoncie) w Gminie Trąbki Wielkie. 
21 września Kanapa z Pępowa do Mierzeszyna
19 września Meble kuchenne w Gdańsku. 
17 września Odzież z "Daru Serca" do Zespołu Szkół w Ostaszewie.
16 września Z podziękowaniem za pomoc w organizacji 25 sierpnia Festynu Rodzinnego docieramy do naszych Darczyńców.
13 i 14 września Z firmy WEGA w Żukowie odbieramy około 90 par nowego obuwia.
12 września Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.
11 września Dwie kanapy w Gdańsku.
10 września Odzież z "Daru Serca" i Nowego Portu do Szkoły Podstawowej w Sobowidzu. Zakończenie konkursu plastycznego  i festiwalu piosenki autokarowej w Bibliotece w Mierzeszynie. Dwie palety kosmetyków z firmy OCEANIC.
8 września Uczestniczymy w Dożynkach Diecezjalnych w Trąbkach Wielkich.
7 września Jesteśmy na Dożynkach Gminy Przywidz.
5 września Meble w Gdańsku.
4 września Odzież i AGD  z "Daru Serca" do Kębłowa. Pomagamy w organizacji wyjazdu integracyjnego dla trzech klas Liceum nr 4 w Nowym Porcie do Przywidza na Camping nr 20.
3 września Meble kuchenne i lodówka z Gdańska w okolice Mierzeszyna.
2 września Nowy rok szkolny rozpoczynamy w Kłodawie. Odzież i artykuły AGD z "Daru Serca" do Przywidza.

31 sierpnia Przekazujemy na Festyn Rodzinny w Trzepowie upominki dla dzieci, które kolejny raz otrzymujemy z sieci sklepów "Merkus".
29 sierpnia Odzież od Pani Ewy Duda z Gdyni i z "Daru Serca" do Kłodawy.
28 sierpnia Odzież z "Daru Serca" do Caritasu w Mierzeszynie.
27 sierpnia Ostatnia wakacyjna wycieczka dzieci z Mierzeszyna i okolic do Gdańska. Rejs statkiem Żeglugi Gdańskiej "Małgorzata", po porcie gdańskim, wizyta w oliwskim ZOO. Pan Grzegorz Pilarski zprosił dzieci na obiad i lody. W drodze powrotnej odwiedziliśmy KFC.   
picasaweb.google.com/113690507488614933027/DzieciZMierzeszynaWGdansku27Sierpnia2013Roku
26 sierpnia Sprzątanie po festynie.
24 i 25 sierpnia W sobotę i niedzielę od rana przygotowania do Festynu Rodzinnego w Parafii w Mierzeszynie. Byliśmy współorganizatorem.

picasaweb.google.com/113690507488614933027/FestynMierzeszyn25Sierpnia2013

Festyny - bardzo popularna zabawa integracyjna mieszkańców osiedli. Jesteśmy częstymi na nich gośćmi - Władek jako prowadzący. Pada myśl, że w naszej rodzinnej wsi jeszcze tego nie było, a może warto sprawdzić jak wypadnie taka integracja na wsi - naszej wsi? Wykonujemy telefon do Ks. Andrzeja, bo za chwilę odpust parafialny i otrzymujemy wspaniałą odpowiedź - tak chcemy zorganizować z tej okazji festyn rodzinny. Super - spotykamy się z osobami, które rzucają różne pomysły. Więc do roboty, nie ma zbyt dużo czasu, tym bardziej, że mamy kolonie dla dzieci z Bytowa, następnie wyjeżdżamy w góry z dziećmi z Trójmiasta i okolic. Jest trochę mało czasu, ale trzeba się spiąć. Udało się - fanty do losów załatwione, wszystko składamy u pani Ewy w bibliotece. Czas biegnie, koniec kolonii, wracamy do domu i do pracy - przecież następnego dnia niedziela odpustowa i festyn. Cały czas w podświadomości myśl - jak to wypadnie, czy się uda - tym bardziej, że to wieś rodzinna więc musi być dobrze, nie ma innej opcji. Niedziela, zbliża się 14:00 - wszystko gotowe, jeszcze kilka prób mikrofonu, poprawić stoły, pokroić ciasto i ruszamy. Władek jako prowadzący sprawdza swój mikrofon, po losy ustawia się długa kolejka, zapach pieczonego mięsiwa wokół, aż ślinka cieknie. Wszyscy krzątają się przy swoich stoiskach. Tłumy ludzi, jest dobrze - jednak nasza wieś nie zawiodła - to cieszy, łezka się w oku kręci. Zjawiają się nasi przyjaciele z moto3miasto - robią dużo hałasu i wiele radości.
Lśniące, kolorowe motocykle wożą chętnych małych i dużych lubiących wiatr w uszach, dzieci z kaszubskiego zespołu "Kacper i Lenka" bawią tańcem i piosenką, a w repertuarze Anny German występuje wspaniała Ania Federowicz przy akompaniamencie Tomka Stroynowskiego. Do tańca przygrywają Ks. Zygmunt Słomski i Bogusław Olszonowicz. Jest dla ciała i dla ducha, docierają do nas głosy z zewnątrz, że jest fajnie, że taka mała miejscowość, a taki "duży" festyn.Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za pomoc, uśmiech i zaangażowanie. Cieszy to, że w naszej wsi są ludzie, którzy chcą coś zrobić dla innych. To był pierwszy festyn w Mierzeszynie, ale mamy nadzieję, że nie ostatni. Myślimy, że festyny rodzinne na stałe wpiszą się w życie mieszkańców i nie tylko mieszkańców wsi.


plus.google.com/photos/103040370343725182383/albums5631613478033

www.dropbox.com/sh/wug9o2luw9mutx7/YwgoIxCMQE/Pan%20W%C5%82adek%20Mierzeszyn#lh:null-100_4372.JPG

drive.google.com/folderview

plus.google.com/photos/114428026228846682480/albums/5916156601292101057

10 - 24 sierpnia Ruszyła z Wejherowa dzieciaków gromadka ,w  góry na integrację z grupą pana Władka. Zwiedzili także Kraków – Poronin po drodze, choć pani Róża zmęczyła się srodze. Nasz busik walczył z drogą, jak z falą stateczek, a na końcu tej drogi czekał …pan Władeczek!


.https://picasaweb.google.com/105062429844516748602/PanWAdek
https://picasaweb.google.com/104715290702677244054/MrWladek2012?authuser=0&feat=directlink


1 lipca Ostatnie przygotowania do kolonii w Gdańsku. Od jutra będziemy gościć 55 dzieci i sześciu wychowawców. Ostatnie zakupy do kuchni.

26 i 27 i 28 i 29  i 30 czerwca   przygotowania do kolonii. Odzież z "Daru Serca" i PGE Areny do Szkoły w Kłodawie. Dwie kanapy i segemnt w Gdańsku. Pranie kocy i pościeli.
Jesteśmy na zakończeniu roku szkolnego w Szkołach Podstawowych w Czerniewie, Kłodawie i Trąbkach Wielkich. Spotykamy się z Władzami Gminy Trabki Wielkie.
24 czerwca praca przy sprzęcie kolonijnym
22 czerwca dwa tapczany i wersalka w Gdańsku
21 czerwca Meble w Gdańsku
20 czerwca Odzież z "Daru Serca" do Radogoszczy.
19 czerwca Przez dwanaście godzin ogólny przegląd sprzętu kolonijnego i pościeli, poduszek, kocy, kołder,łóżek i tapczanów.
18 czerwca Zakończenie Konkursu fotograficznego, wręczenie nagród i wyróżnień  w Trąbkach Wielkich. W uroczystości udział wziął gość specjalny Maciej Kosycarz fotoreporter. Naszą nagrodą jest wyjazd na kolonię do Murzasichla.
15 czerwca meble w Gdańsku
14 czerwca Podsumowanie konkursu fotograficznego w Trąbkach Wielkich.
http://www.goksir-trabkiwielkie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=544:rozstrzygnicie-konkursu-fotograficznego&catid=78:aktualnoci-goksir
13 czerwca Dalsze przygotowania do letniego wypoczynku dzieci w Gdańsku. Spotkanie z Wójtem Gminy Trąbki Wielkie Błażejem Konkolem.
12 czerwca Poszukujemy pilnie magazynu. Mimo kłopotów nie rezygnujemy z organizacji letniego wypoczynku dla dzieci.
Po wielu próbach i uruchomieniu w końcu Bazy Srawozdań w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej udało sie nam opublikować nasze sprawozdania.
11 czerwca Pilne, dostaliśmy tydzień na wyprowdzkę z "naszego" magazynu
8 czerwca Meble w Gdyni i Gdańsku.
6 czerwca Spotkanie na plebanii w Gdańsku Przymorzu poświęcowne poprawie warunków socjalnych "Daru Serca"- miejsca, w którym zbieramy i rozdzielamy współnie z grupą Pani Irenki odzież.
4 i 5 czerwca wspomagamy grupę dzieci w Przywidzu i Szymbarku.
3 czerwca Festyn rodzinny na Strzyży. Całe popołudnie dobrze się bawimy. Gry i konkursy. My ten festyn prowadzimy, a organizatorem jest Pani Maria Prokopowicz z Rady Osiedla.
2 czerwca Jesteśmy z grupą Dzieci z Białorusi. Spacer po zabytkach Gdańska i Muzeum Archeologicznym. Pamiątki u Pana Grzesia. Popołudnie spędzamy na Campingu nr 20 w Przywidzu. Wieczorem spotkanie z Przyjaciółmi w Mierzeszynie.
1 czerwca Oho ho Wiadomo Dzień Dziecka

31 maja przygotowanie do wizyty dzieci z Białorusi, Ukrainy i Litwy w Gdańsku.
30 maja odzież ze zbiórki w Gdańsku i "Daru Serca" do Domu dla Dzieci w Szymonowie.
24-29 maja Wycieczka w Karkonosze. Bardo, Lewin Kłodzki, Kudowa Zdrój, Nachod, Skalne Miasto, Rejs Tytanikiem II,  ZOO Safari,  Błędne Skały, Szczeliniec, Duszniki Zdrój, Kopalnia złota w Złotym Stoku, Henryków, Praga i Gniezno.

https://picasaweb.google.com/113690507488614933027/PragaMaj2012?authuser=0&feat=directlink

24 maja Dwa telewizory, meble oraz zbiórka odzieży w Gdańsku.Wieczorem wyjazd na pięciodniową wycieczkę w Kotlinę Kłodzką.
23 maja Z grupą dzieci ze Szkół Gminy Trąbki Wielkie jesteśmy w Warszawie. W programie wizyta w Sejmie, Muzeum Ks. Jerzego Popiełuszki  przy Grobie Niznanego Żołnierza.
22 maja odzież z "Daru Serca" i Nowegio Portu do Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich.
20 maja przygowania do letniego wypoczynku dzieci z poza Trójmiasta w Gdansku.
19 maja lodówka z Pruszcza Gdańskiego do Przywidza. Gościmy grupę dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich w Mierzeszynie.
18 maja meble w Gdańsku.
17 maja odzież ze zbiórki w Gdańsku do Domu dziennego pobytu w Marszewskiej Górze.
15 maja odzież z magazynu i "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Czerniewie.
14 maja trzy żyrandole i cztery kinkiety do pogorzelców.
13 maja meble z Gdańska do pogorzelców.
11 i 12  maja  wycieczka z dziećmi do Warszawy i Niepokalanowa.
9 maja Dzień Unii Europejskiej spędzamy na uroczystościach szkolnych w szkole Podstawowej w Kłodawie.
9 maja obchodzony jest Dzień Unii Europejskiej. Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. M. Kownackiej w Kłodawie zorganizowano apel, podczas którego uczniowie z Koła Europejskiego zaprezentowali swoją znajomość tematyki europejskiej w przedstawieniu oraz rozstrzygnięto Gminny Konkurs Na Flagę Państw UE. Na tę uroczystość przybili zaproszeni goście: była europoseł pani Hanna Foltyn – Kubicka, przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie pan Józef Sroka, pan Władysław Ornowski z Fundacji „Pan Władek", pani Monika Rogalska z Punktu Informacyjnego w Pruszczu Gdańskim, pani Anna Chmielewska z Gminnej Biblioteki Publicznej oraz pan Andrzej Markowski – inspektor ds. oświaty w Trąbkach Wielkich.
http://www.trabkiw.ug.gov.pl/ug/index.php/wiadomoci/owiatowe/3696-szkoa-podstawowa-w-kodawie-dzie-unii-europejskiej
7 maja odzież z "Daru Serca" do Kłodawy.
4 maja meble w Gdańsku.
3 maja ponownie odzież z Daru Serca i Gdyni do pogorzelców w Gminie Trąbki Wielkie.
2 maja odzież z Daru Serca i zbiórki w Nowym Porcie do  Gminy Przywidz.
1 maja lodówka, pościel, zastawa i odzież do pogorzelców

29 kwietnia meble w Gdańsku
28 kwietnia jesteśmy w Łebie i okolicy. Mamy zapytanie z Bieszczad na organizację kolonii.
27 kwietnia uczestniczymy w uroczystych obchodach Święta Flagi Rzeczpospolitej w szkole Podstawowej w Sobowidzu. Naszej zaprzyjaźnionej Szkole darujemy portret patrona Tadeusza Kościuszki.
26 kwietnia odzież z Daru Serca i Nowego Portu do Gminy Choczewo.
25 kwietnia pralka i lodówka do pogorzelców.
24 kwietnia odzież z Daru Serca do Przywidza.
22 kwietnia meble w Gdańsku.
20 kwietnia oddajemy dwadzieścia pięć pustych palet do firmy Dr Oetker. Zabieramy odzież z Nowego Portu do GOPSu.
19 kwietnia wózek, małe rzeczy dla przyszłego obywatela w Borowinie.
Po południu uczestniczymy w otwarciu wystawy Twórców Ludowych z Kociewia w Skarszewach, gdzie z rąk Pana Marka Zagórskiego otrzymujemy ceramiczną postać "Anioła Kociewskiego".
18 kwietnia Posciel, kołdry, koce, ręczniki, buty, garnki, sztućce, dwa stoły do pogorzelców w Mierzeszynie.
17 kwietnia Odzież z Daru Serca, dwa rowery i hulajnoga z Oliwy do Nowego Portu.
16 kwietnia Bus odzieży do Łaguszewa, Kaczek oraz Kłodawy. Dla pogorzelców w Mierzeszynie telewizor, sztućce, odzież i talerze.
15 kwietnia kompletny wózek dziecięcy plus wyprawka do Przywidza.
14 kwietnia dwa pełne busy odzieży od Pani Ewy Duda do magazynu Daru Serca, Pomlewa, Domachowa.
13 kwietnia wspólny wyjazd z przedstawicielem Domu Pomocy Społecznej w Rudnie do Lęborka.   Meble w Sopocie.
12 kwietnia odzież z Gdyni i Daru Serca do Szkół w powiecie gdańskim.

11 kwietnia Odbyły się uroczystości rocznicowe z okazji piętnastolecia (troszkę opuźnione) działalności Fundacji "Pan Władek" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska  Pawła Adamowicza,  Przeodniczacego Rady Miasta Gdańska Bogdana Oleszka oraz patronatem medialnym Radia Gdańsk i Dziennika Bałtyckiego

https://picasaweb.google.com/113690507488614933027/NowyRatusz20120411PietnastolecieDziaAlnosciFundacjiPanWAdek

10 kwietnia ostatnie przygotowania do naszej rocznicy pietnastolecia działalności Fundacji "Pan Władek"
6 kwietnia W Światecznym wydaniu Dziennika Bałtyckiego  Pani Irena Łaszyn pisze o naszej fundacji.   
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/548155,pan-wladek-pomaga-biednym-rodzinom-o-milosierdziu-i,id,t.html
5 kwietnia Z Ekipą radia Gdańsk udajemy się do...
http://radiogdansk.pl/index.php/wiadomosci-wydarzenia-sport/wydarzenia-rg/28164-witeczna-pomoc-pana-wadka-i-radia-gdask.html

http://radiogdansk.pl/index.php/tu-i-teraz/28153-tu-i-teraz-krokowa.html
3 kwietnia odbieramy odzież i zabawki po zbiórce w Przedszkolu Kolorowym na gdańskiej Zaspie.
2 kwietnia zbiórka odzieży w Gdańsku.
1 kwietnia Z Ekipą Telewizji Gdańsk udajemy się do dwóch samotnie wychowujących swe pociechy matek. Odwiedzamy Panią Anię i jej czwórkę pociech w Kościerzynie oraz Panią z pięciorgiem dzieci w Ełganowie. reportaż ukazał się w głównym wydaniu Panoramy.  
http://www.tvp.pl/gdansk/aktualnosci/spoleczne/biedni-czekaja-na-pomoc/6929003

30 marca korzystamy z zaproszenia Szkoły Podstawowej w Mierzeszynie i uczestniczymy w Przeglądzie  Misterium Męki Pańskiej, które zostało przygotowane przez uczniów szkół powiatu Gdańskiego.
Zbiórka odzieży w Pruszczu Gdańskim
28 marca odzież z "Daru Serca" i zbiórki poprzedniego dnia  oraz ze Szkoły nr 55 do Miłowa, Koziej Góry i Domachowa.
27 marca zbiórka odzieży w Nowym Porcie.
26 marca przygotowania do Świątecznej zbiórki żywności.
24 i 25 marca Sprawozdania i przygotowania do obchodów XV lecia działalności Fundacji "Pan Władek"
23 marca Serwis Zdunek w Gdyni.
22 marca Z Panią Ireną Łaszyn oraz Tomkiem dziennikarzami Dziennika Bałtyckiego spędzamy jeden nasz "normalny dzień". Wczesnie rano   "Dr Oetker", nasz magazyn, "Dar Seca", sklep "Merkus", Smolno Państwo ERLICH, Pani Benke w Szarym Dworze oraz Państwo  Szynszeccy Goszczynie. Na koniec  Szkoła Podstawowa w Kłodawie.
21 marca Odzież z Daru Serca oraz zbiórki w Nowym Porcie do Marszewskiej Góry do Domu Dziennego Pobytu.
19 i 20 marca Z Gdyni od Pani Ewy Duda do " Daru Serca " trzy busy odzieży,  następnie jeden do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.

16 marca meble w Gdańsku.
15 marca Odzież do MOPSu w Gdyni, Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich.
14 marca  Zbiórka odzieży na Przymorzu i "Dar Serca".
12 marca Pilne zajęcie - trzeba przebrać 500 kg marchewki.
9 i 10 marca Awaria naszego samochodu. Cały dzień w serwisie i tak się nie udało.
8 marca Spotkanie w Choczewie z władzami gminy na temat dalszej współpracy.
7 marca Segment z Osowej do Gdyni. Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Czerniewie.
6 marca Dwa fotele, kanapa mały segment i wersalka w Gdańsku.
4 marca Segment z Osowej na Przymorze.
3 marca  Meble w Gdańsku.
2 marca  90 dużych pieluchomajtek do chorych. Rower, maskotki  i upominki Radia Gdańsk do Choczewa. Telewizor i segment w Gdańsku.
1 marca Dwie kanapy w Gdańsku. Lodówka i pralka w Gdyni.

29 lutegoOdzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.
Meble kuchenne i pralka na Przymorzu.
28 lutego Dwie kanapy segment na Gdańskim Przymorzu.
27 lutego Odzież ze zbiórki odzieży w Gdańsku do Caritasu w Mierzeszynie.
22 lutego Segment, dwa dywany, talerze, garnki,  kanapa i lodówka w Gdańsku.
21 lutego Nagrywamy program dla TV Gdańsk na temat pozyskiwania jednego procentu.  Dwie lodówki kanapa  w Gdyni.
Panorama Gdańska od piętnastej minuty.
http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/panorama/wideo/21022012/6578755
20 lutego Odzież ze zbiórki niedzielnej trafia do Szkoły Podstawowej w Czerniewie.  Pięć pucharów sportowych do szkoły Podstawowej w Mierzeszynie na turniej piłkarski, który nie odbył się w ferie ze względu na silne mrozy.
19 lutego zbiórka odzieży na Gdańskim Przymorzu.
17 lutego Spotkanie pomorskich Domów Pomocy Społecznej w Rudnie połączone z zabawą karnawałową, na której w wodzireja zamienił się pan Władek.
15 lutego Odzież i obuwie z "Daru Serca"  do Mierzeszyna. Odwiedziny Domu Dziecka w Sopocie.
14 lutego Z Radiem Gdańsk docieramy do potrzebujących pogorzelców z Ciekocinka w Gminie Choczewo. W programie na żywo "TU i TERAZ" zastanawiamy się jak im pomóc. Jest to 29 osób z ośmiu rodzin, które straciły cały swój dobytek.
13 lutego Spotkanie z rodzinami zastępczymi w powiecie wejherowskim.
4 - 11 lutego Zimowisko w Murzasichlu.  Narty, dętki, skutery śnieżne, wycieczki. To wszystko udało się nam dzięki Firmie AUTOTEX oraz Państwu Marysi i Andrzejowi Łukaszczyk. W czasie naszego pobytu w górach osiem rodzin straciło dach nad głową w Gminie Choczewo. Zorganizowaliśmy dla nich odzież i żywność.
3 lutego Odzież od Pani Magdy Szpiner i z "Daru Serca" do Zaskoczyna, Domachowa i Koziej Góry.
2 lutego Udało się nam zarejestrować zimowisko dla osiemnastu osób w Murzasichlu. Jedziemy w sobotę czwartego lutego na osiem dni.

31 stycznia Spotkanie na balu karnawałowym dla niepełnosprawnych  w Szkole Podstawowej w Trąbkach Wielkich. Zabawa trwała pięć godzin.
29 stycznia Pierwsze narty w Przywidzu.
28 stycznia Wieczór kolęd w szkole Podstawowej w Mierzeszynie. Jest z nami Rafał Bladowski, niewidomy młody człowiek grający na organach  i śpiewający.
27 stycznia Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Sobowidzu. Odbieramy z Firmy Wega z Żukowa 100 opasek odblaskowych, ciepłe polary i obuwie z myślą o zimowisku.
25 stycznia   W  w Szkole Podstawowej im. M. Kownackiej w Kłodawie odbył się VIII Gminny Konkurs Kolęd, którego organizatorem jest Fundacja "Pan Władek",
Szkoła Podstawowa im. M. Kownackiej w Kłodawie i Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich. Konkurs odbył się w 3 kategoriach wiekowych:
I- oddziały przedszkolne, II kat. uczniowie klas I-III , III kat uczniowie klas IV-VI.
Udział wzięło 27 uczestników ze wszystkich szkół podstawowych gminy Trąbki Wielkie. Jury pod przewodnictwem Pana Władysława Ornowskiego, miała problem z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ poziom artystyczny był bardzo wysoki. Przyznano następujące miejsca:
Oddział przedszkolaków I miejsce- Maciej Jaromin - Szkoła Podstawowa im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich, II miejsce Olimpia Krzewska - Szkoła Podstawowa im. M. Kownackiej w Kłodawie, II miejsce- Wiktoria Turzyńska -Szkoła Podstawowa im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich . Odziały I- III: I miejsce -Grzębska Nikola- Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu, II miejsce- Natalia Mazur -Szkoła Podstawowa im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich , III
miejsce- Wiktoria Szymikowska- Szkoła Podstawowa im.Ks. Jana Pawła Aeltermanna w Mierzeszynie , Kategoria IV- VI: I miejsce - Adrianna Trepkowska- Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Bukowskiego Czerniewie, Alicja Bukowska - II miejsce Szkoła Podstawowa im . Ks. Jana Pawła Aeltermanna w Mierzeszynie,
III miejsce Weronika Gębura -szkoła Podstawowa im . M. Kownackiej w Kłodawie
23 i 24 stycznia Przygotowania do kolejnego konkursu kolęd w Szkole Postawowej w Kłodawie. 
22 stycznia  Odzież z Ujeściska do magazynu
21 stycznia Coroczna zabawa choinkowa dla dzieci w Gdyni. Jest to już ósma wspólna impreza z DOPSem nr 1. Bawiliśmy się w Zespole Szkół nr 6 przy ulicy Hallera. Był Mikołaj, były paczki i upominki, był poczęstunek i konkursy. Do tańca zachęcał i przygrywał  Rafał Bladowski.
19 stycznia Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich.
17 stycznia Dwa zestawy komuperowe do Kleszczewa.

16 stycznia  W siedzibie Dr Oetkera Panu Robertowi Zielińskiemu wręczamy honorowy tytuł  Ambasadora Świętego Mikołaja.

15 stycznia Z
biórka odzieży na terenie Gdańska
13 stycznia  Odzież ze  Szkoły Podstawowej nr 55 (zbiórka zorganizowana przez pracowników biblioteki i dzieci)  w Gdańsku  Nowym  Porcie do rodzin zastępczych.
12 stycznia Odzież z "Daru Serca" do Kębłowa.

11  stycznia  W siedzibie firmy Farm Frites w Lęborku Panu Tadeuszowi Szkudlarek   wręczamy honorowy tytuł  Ambasadora Świętego Mikołaja.

7 stycznia Komplet mebli w Gdańsku.
9 stycznia Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.

5  stycznia  W siedzibie firmy Port Gdański Eksploatacja Pani Marii Kowalewskiej-Koska  wręczamy honorowy tytuł  Ambasadora Świętego Mikołaja.

4 stycznia Spotkanie w Domu dziecka w Sopocie.
3 stycznia Spotkanie z Dyrekcją MOPSu w Gdyni w sprawie współpracy w 2012 roku.
2 stycznia   Odzież, wyposażenie kuchni, pościel i garnki w Gdańsku; pralka, lodówka, telewizor oraz odzież w Gdyni.

                         2013

On to z żoną Marysią wszystko przygotował i pobyt w pięknych Tatrach nam zorganizował! Mamy wszystko i nikt z nas nie chodzi ponury. Nawet basen po drodze z widokiem na góry! Słońca wiele, widoku nie przesłania chmurka. A ta góra to Giewont,  a nie jakaś górka. Gdy zaś wpadniesz na Krupówki, wczuj się bracie w rolę mrówki, która się swym instynktem zawsze kieruje  i chociaż biega wokół, to zawsze pracuje! Ja tu mówię o mrówce, a tu wszystkich zachwyca,  jak bajdy opowiada Adam Gąsienica. I myślę i uśmiech mam już na swej twarzy, że
może ten pan Adam nam się przepotwarzy i zmieni - jak piękna byłaby to chwila, z Adama Gąsienicy w Adama Motyla. Nagle krzyki i hałas wyrywa mnie z marzeń, wszystko jest po staremu. Dość
na dzisiaj wrażeń: kolacja, mycie, spanie. A jutro od nowa pan Władek nową niespodziankę przygotował. Więc na Gubałówkę wjeżdżamy „koleją”, aby radośnie zjechać - choć wszyscy boleją, że czasu zbyt mało na wielkie zakupy, choć Władzio obiecał Solne Żupy. Tu zamiast „Bambino” soli się naliżesz,  
a również do historii regionu przybliżysz. Więc jadą, jadą wozy do samej Wieliczki, a nasze dziewczyny odziane w spódniczki. Spódniczki, staniczki, kolorowe buty, by nikt oprócz Władzia nie okazał buty. Na koniec Marysia lody fundowała, chociaż życzeń od nas wszak nie wymagała. Więc gromko  śpiewamy Marysi  100 lat, bo bez jej uśmiechu  tak smutny jest świat.  Tatry? -  piękne. Kto zwiedził ten powód ma do chluby. Lecz pora już do domu - na nasze Kaszuby. Niejeden z nas łezkę ściera po kryjomu. Tęsknimy, więc pora  by wracać do domu. Wszystko popakowane – teraz na ostatku, wszyscy wzniesiemy okrzyk – DZIĘKI PANIE WŁADKU!! To jest link do  zdjęć  
  picasaweb.google.com/113690507488614933027/KoloniaSierpien2013


W czasie pobytu w górach rozmawiamy z sekretariatem Prezydenta RP o spotkaniu z organizatorami wypoczynku dla dzieci, które ma się odbyć 22 sierpnia w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. 

8 sierpnia   Wycieczka do Szymbarku. W ramach akcji „Wakacje z GOKSiR w Trąbkach Wielkich” droga powiodła nas w urzekające i niepowtarzalne krajobrazy Kaszub. 38 – osobowa grupa dzieci z Ełganowa, Trąbek Wielkich, Kleszczewa i Czerniewa rozpoczęła zwiedzanie tego pięknego zakątka ziemi od Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Byliśmy gośćmi w tym miejscu, ponieważ był z nami niezastąpiony Pan Władek, dla którego wszystkie drzwi, dzięki którym może pomóc innym stoją otworem. Przy wejściu powitała nas statua „Świętowida Kaszuba” symbolizująca religijność, pracowitość, upór i patriotyzm Kaszubów. Następną ciekawostką była najdłuższa deska świata i muzeum gospodarstwa domowego. Dużo emocji wzbudził w nas pobyt w bunkrze Gryfa Pomorskiego. Niezwykłym i niepowtarzalnym przeżyciem okazało się zwiedzanie „domu do góry nogami”. Tam wszystko stanęło na głowie, niektórzy uczestnicy wycieczki mieli potężne zawroty głowy i problem z utrzymaniem wyprostowanej postawy. W Szymbarku znajduje się też największy koncertujący fortepian świata, na którym grają światowej sławy muzycy, np. znany nam Leszek Możdżer. Prawdziwą atrakcją dla dzieci okazał się otworzony niedawno Kaszubski Świat Bajek.  W tym świecie najmłodsi posłuchali tradycyjnych bajek takich jak: Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Pinokio i wiele innych. Wszystkie bajki czytane były przez znanych polskich aktorów oraz posiadały niesamowitą multimedialną oprawę. Dalsza trasa wycieczki wiodła do wieży widokowej w Wieżycy, gdzie mogliśmy podziwiać piękno pojezierza kaszubskiego. Z wdzięcznością kierujemy słowa podzięki dla organizatorów za możliwość zjedzenia pysznego obiadku na Campingu Nr 20 nad jeziorem w Przywidzu. Nie obyło się od sprawdzenia czy woda jest mokra. Bardzo, bardzo wycieczka nam się podobała.  picasaweb.google.com/113690507488614933027/WycieczkiWakacje2013

7 sierpnia Kolejną partię upominków dostarczamy do Biblioteki w Mierzeszynie na Festyn Rodzinny 25 sierpnia. Komoda i kanapa również do Mierzeszyna.
6 sierpnia Odzież, artykuły gospodarstwa domowego do DDP w Marszewskiej Górze.
5 sierpnia Odbiór naszej pościeli i koców z pralni WEGA w Gdyni.
4 sierpnia Kanapa, fotel rozkładany z Gdańska do Koszwał.
3 sierpnia Meble i pralka w Gdańsku.
2 sierpnia Odzież ze zbiórki w Gdańsku i "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.
1 sierpnia Kolejna wycieczka dla dzieci z Gminy Trąbki Wielkie, w której bierzemy udział. Stare Miasto w Gdańsku, podróż statkiem na Westerplatte, wizyta w ZOO i oczywiście obiad i lody u Pana Grzesia.

picasaweb.google.com/113690507488614933027/WycieczkiWakacje2013

31 lipca Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Czerniewie.
30 lipca Spotkanie z Wójtem Gminy Trąbki Wielkie w sprawie organizacji Festynu Rodzinnego w Mierzeszynie. Kosmetyki do DPS w Sobieszewie.
29 lipca Odzież ze zbiórki w Gdańsku do Mierzeszyna.
28 lipca Spotkanie z rodzinami zastępczymi w Kębłowie w sprawie wyjazdu do Murzasichla.
26 lipca Odzież z "Daru Serca" do szkoły Podstawowej w Kłodawie.
25 lipca  W kolejny wakacyjny poranek  lipca dzieci z sołectw: Drzewina, Pawłowo, Postołowo, Graniczna Wieś i Cząstkowo pojechały na wycieczkę do Łeby. O to, by nie zabrakło niespodzianek zadbał Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich i prezes „Fundacji Pan Władek”. Spacer i wspinaczka po wydmach dostarczyły dzieciom mnóstwo rozrywki. Potem długi marsz brzegiem morza do wyrzutni rakiet. Super frajdą okazała się zabawa w ściganie się z falami (z różnym skutkiem).  Zmęczeni a jednocześnie ukojeni szumem morza dotarliśmy do miejsca, gdzie specjalnym tramwajem akumulatorowym dojechaliśmy do Rąbki. W Łebie czekał na nas pyszny obiadek i ciasto. Nie mogło też zabraknąć lodów. W uroczych kramikach każdy znalazł dla siebie jakąś pamiątkę. Wycieczka była bardzo udana, za co dzieci szczerze dziękowały jej organizatorom i opiekunom.

picasaweb.google.com/113690507488614933027/WycieczkiWakacje2013

23 i 24 lipca Wielkie sprzątanie po koloniach w Trąbkach Wielkich. Pościel do pralni, kanapy, kołdry, koce, poduszki i łóżka użyczonym samochodem z AUTO-TEXu do Gdańska. Dwie kanapy z Gdańska do Trąbek Wielkich i dwie do Przywidza.
22 lipca Odzież z "Daru Serca" do Gminy Trąbki Wielkie. Kanapa i dwa fotele z Mierzeszyna do Gdańska na Żabiankę. Do biblioteki w Mierzeszynie dostarczamy upominki na Festyn rodzinny.
21 lipca Festyn rodzinny w Gminie Choczewo
20 lipca Festyn rodzinny w Szczodrowie
19 lipca Meble i łóżko piętrowe w Gdańsku.
17 lipca W Gdańsku gościmy 50 osobową grupę dzieci z opiekunami z Ostaszewa. Zwiedzamy Port Gdański ze statku "Małgorzata" ŻG, u pana Grzesia Dźwilewskiego kupujemy pamiątki. Odwiedzamy ZOO, gdzie jesteśmy gośćmi pana Michała Targowskiego, Zjadamy smaczny obiadek i lody u pana Grzesia Pilarskiego. Bardzo fajny dzień jak określiło go jedno z dzieci.
16 lipca Odzież do Kłodawy.
15 lipca Wspomagamy dwa festyny w Gminie Choczewo i w Szczodrowie. Przekazujemy różne upominki, słodycze oraz żywność i kosmetyki.
13 lipca Dopinamy sierpniową kolonię w Murzasichlu. Wspomagamy grupę kolonijną w Przywidzu.
12 lipca Odzież z "Daru Serca" do Szczodrowa, Kłodawy i Bytowa.
1-11 lipca Już po raz dwunasty dzieci z terenu gminy Bytów wypoczywały na koloniach zorganizowanych przez katolickie stowarzyszenie "Nazaret" z Bytowa i Fundację "Pan Władek" prowadzoną przez Marię Władysława Ornowskich. Tym razem miejscem wypoczynku nie był Gdańsk, ale Trąbki Wielkie, gdzie w miejscowym gimnazjum zorganizowana została baza noclegowa dla kolonistów. Pięćdziesięcioro dzieci przez dziesięć dni korzystało z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Młodzi turyści m.in. zwiedzali
Gdańsk, byli w Szymbarku, na malborskim zamku, pod okiem ratowników kąpali się w Bałtyku, płynęli statkiem po Zatoce Gdańskiej, próbowali swoich sił na polu golfowym w Postołowie, kilka godzin spędziły na Campingu nr 20 w Przywidzu, byli w kinie na seansie w 3D oraz w oliwskim ogrodzie zoologicznym. Na miejscu również dzieci nie narzekały na brak zajęć. Każdego dnia mogły sprawdzić swoje umiejętności taneczne, wokalne, artystyczne, sportowe, Brały udział w rozmaitych zajęciach, które nie tylko pomagały im rozwijać i pielęgnować ukryte nieraz talenty, ale i wprowadzały ducha zdrowej rywalizacji i uczyły współdziałania w grupie, kształtując umiejętność przestrzegania norm społecznych. Wychowawcy i kierownictwo kolonii zadbali o to, by zajęcia miały charakter wychowawczy i propagowały zdrowy wolny od nałogów styl życia.
W gościnnych Trąbkach Wielkich pojawili się także specjalni goście,Przyjaciele Fundacji "Pan Władek" którzy uatrakcyjnili dodatkowo wypoczynek młodych bytowiaków. Była to spora grupa motocyklistów, którzy nie tylko pokazali dzieciom swoje maszyny, ale także chętnie wozili ich po miejscowym stadionie oraz Anna Federowicz w towarzystwie Tomasza Stroynowskiego, którzy w mini recitalu zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności wokalne i muzyczne. Dla dzieci pobyt na koloniach był szczególnym wydarzeniem przede wszystkim ze względu na liczne atrakcje. Dla wielu z nich była to jedyna okazja na wyrwanie się z domu podczas wakacji. Wspomnienia z takiego wyjazdu z pewnością na długo zostaną w ich sercach.


Maj i Czerwiec to miesiąc walki o organizację kolonii. To coraz trudniejsza sprawa. Zawsze myśleliśmy, iż szkoła powinna służyć dzieciom i młodzieży. Niestety to slogan.

WAKACJE  WAKACJE

30 czerwca Uczestniczymy w Festynie "Trąbka w Trąbkach" Jest wiele atrakcji, a wśród nich loteria fantowa, z której dochód przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdu grupy dzieci z tej Gminy w góry.
28 i 29 i 30 czerwca Przygotowanie bazy kolonijnej. 60 tapczanów i łóżek, kołdry, poduszki, pościel, koce, stoliki nocne. Na pierwszego lipca wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. Zaopatrzeni kuchni. To wszystko naprawdę ciężka praca tymbardziej, że nasz magazyn kolonijny od Trąbek Wielkich dzieli 40 kilometrów.
27 czerwca Jesteśmy na zakończeniu roku szkolnego klas szóstych w Czerniewie i Kłodawie. Przy okazji odzież z "Daru Serca do Czerniewa.
25 czerwca Odzież z "Daru Serca" do Kłodawy, Żukczyna i Kaczek.
23 i 24 czerwca  Transport sprzętu kolonijnego z Gdańska do Gimnazjum w Trąbkach Wielkich.
22 czerwca Uczestniczymy w  Festynie  Zespołu Szkół w  Ostaszewie. Kolejny raz jadą z nami Przyjaciele z moto3miasto. Jak było zobacz na zdjęciach.

picasaweb.google.com/113690507488614933027/FestynWOstaszewie22062013

www.flickr.com/photos/dareio/sets/72157634266288780/

picasaweb.google.com/104715290702677244054/PanWAdek2013

picasaweb.google.com/104715290702677244054/PanWAdek2013

plus.google.com/photos/107268693972687992168/albums/5892776889273623057

Maj i Czerwiec to miesiąc walki o organizację kolonii. To coraz trudniejsza sprawa. Zawsze myśleliśmy, iż szkoła powinna służyć dzieciom i młodzieży. Niestety to slogan.
21 czerwca Odwiedzamy DPS w Rudnie.  Przywozimy dzieci z Chojnic do Gdańska.
20 czerwca Odzież z "Daru Serca" do Domu Dziennego Pobytu w Marszewskiej Górze.
19 czerwca Wcześnie rano grupę dzieci z Gdańska zawozimy do  Chojnic.
                  Następnie przedwakacyjna niespodzianka od Pana Władka. Na dzień 19 czerwca niecierpliwie czekało  42 dzieci . Wyjazd do Gdańska i oliwskiego ZOO   w tym dniu był spełnieniem marzeń maluchów  ze szkoły podstawowej w Trąbkach Wielkich. Na początek spacerowaliśmy po Długim Targu, podziwialiśmy kamienice i Fontannę Neptuna. Bardzo dużo radości  sprawiło nam spotkanie z „prawdziwym piratem”. Potem chwila ochłody przy fontannie z lwami gdańskimi. Dalsza trasa wycieczki to pobyt w oliwskim ZOO i oglądanie egzotycznych zwierząt. W przerwie były  pyszne lody dla ochłody. Na koniec  zjedliśmy smakowity obiad w barze „Łabędź”.  Cały czas był z nami prezes „ Fundacji na rzecz dzieci Pan Władek”.  Rozmawiał z dziećmi, żartował  i uważnie ich słuchał. To dzięki jego zaangażowaniu, życzliwości udało się wnieść  w naszą codzienność dużo radości  i przyjemności.
 Za spełnienie dużych potrzeb i małych zachcianek panu Władysławowi Ornowskiemu bardzo bardzo dziękujemy Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich

picasaweb.google.com/113690507488614933027/DzieciZeSzkoYPodstawowejWTrabkchWielkichWGdansku19062013 17 i 18 czerwca Walka  w sprawie organizacji kolonii. Kanapa, pralka, piec gazowy i biurko w Sopocie. Odzież do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.
15 czerwca Para młodych małżonków przekazuje na potrzeby rodziny wielodzietnej przybory szkolne podarowane przez gości weselnych.
14 czerwca  Po wielu bojach udało się z organizacją kolonii na pomorzu. Niestety, po raz pierwszy od 15 lat nie w Gdańsku. Nasze dzieci przyjęła Gmina Trąbki Wielkie w swoim Gimnazjum im Kazimierza Jagiellończyka. 
Meble w Gdyni
12 czerwca Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Trabkach Wielkich.
11 czerwca Opróżniamy nasz magazyn z upominków, które trafiają do Zespołu Szkół w Ostaszewie.
10 czerwca Finał konkursu fotograficznego w Trąbkach Wielkich.  W Komisji Konkursowej zaleźli się  organizator Dorota Skiba, Leszek Orczykowski, Przemek Sautycz, Grzegorz Cwaliński, Marysia i Władek Ornowscy oraz gościnnie  Maciej Kosycarz.

pruszczgdanski.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1924154,trabki-wielkie-konkurs-fotograficzny-dla-dzieci,id,t.html#a0bf9f177e4e8601,1,3,1



9 czerwca Festyn rodzinny na Strzyży. Oprawę muzyczną przygotował zespół Uśmiech z Domu Pomocy Społecznej w Rudnie.

picasaweb.google.com/113690507488614933027/FestynStrzyza062013

https://picasaweb.google.com/113690507488614933027/FestynStrzyza062013

8 czerwca Ostatnie przygotowania do jutrzejszego festynu na Strzyży.
6 czerwca Jesteśmy w szkole Podstawowej w Sobowidzu, gdzie bierzemy udział w koncercie fortepianowym Tomasza Stroynowskiego i Kordiana Górskiego.
4 czerwca Spotkanie w Bytowie w sprawie letnich wakacji.
3 czerwca  Z okazii Dnia Dziecka wycieczka - w nagrodę, dla uczestników zimowego Dnia Kolęd oraz majowego Święta Flagi i 3 Maja. 

  Dzień Dziecka, to był świetny termin na wyprawę na gdańską starówkę i do oliwskiego ZOO Uczestnicy wycieczki, to zdolni i utalentowani uczniowie ze szkół podstawowych z Czerniewa, Kłodawy, Mierzeszyna, Sobowidza i Trąbek Wielkich. Są oni laureatami konkursów muzycznych organizowanych na terenie gminy Trąbki Wielkie. Współorganizatorzy  tych konkursów - prezes Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek” - Władysław Ornowski oraz Dyrektor GOKSiR Pan Leszek Orczykowski, urzeczeni występami młodych talentów zaprosili młodzież do Gdańska.
Pan Władek oprowadził dzieci po Starym Mieście w Gdańsku. Następnie dzieci były gośćmi pana Michała Targowskiego w oliwskim ZOO. Lody i obiad zjadły w barze „Łabędź”.  Przeżyć i emocji było bardzo wiele, wszystkie niepowtarzalne. Dodatkowo promocji młodych talentów, ochoczo przyświecało słoneczko. Podczas  wspólnego śpiewania na ul. Długiej  uczniowie otrzymali gromkie brawa od przechodniów. Wyprawa była tak wspaniała, że młodzież napisała piosenkę dla Pana Władka  w podziękowaniu za zorganizowanie wycieczki.  Panom  Władkowi i Leszkowi  życzymy dużo zdrowia i dziękujemy za ogromne zaangażowanie i zapał  w pracę na rzecz dzieci.

https://picasaweb.google.com/113690507488614933027/DzieciZeSzkoGminyTrabkiWielkieNaWycieczceDoZOO?authuser=0&feat=directlink 2 czerwca Spotkanie na Osiedlu Strzyża w Gdańsku w sprawie organizacji Festynu Rodzinnego, który ma być 9 czerwca.
1 czerwca Dzień Dziecka - odwiedziny naszych zaprzyjaźnionych rodzin.

31 maja Z Firmy OCEANIC odbieramy kolejną partię (dwie palety) kosmetyków. Odzież z Gdańska Suchanina do Rodzin Zastępczych w Kębłowie.
29 maja Odzież z "Daru Serca" do Gminy Trąbki Wielkie.
28 maja Spotkanie w Szkole Podstawowej w Czerniewie z okazji dziesięciolecia nadania imienia Zygmunta Bukowskiego.
27 maja Uczestniczymy w 60 leciu Przedszkola nr 21 BAJNUTKOWO w Gdańsku. Dyrektor Przedszkola Pani Ewie Kołodziej wręczamy z podziękowaniem za współpracę, obraz kociewskiej artystki Pani Ireny Zagórskiej ze Stowarzyszenia Zakochani w Kociewiu.
26 maja Meble w Gdańsku, dwa tapczany do magazynu, biurko i komoda do Szkoły w Kłodawie.
25 maja Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.
19 - 24 maja Kolejna wycieczka w okolice Karpacza. Przed nami Karpacz, Jaskinie w okolicach Brna, Wiedeń, Wrocław. Jak było napiszemy.

https://picasaweb.google.com/113690507488614933027/WycieczkaSzkoAPodstawowaZTrabekWielkichMaj2013DoWiedniaI_1?authuser=0&feat=directlink

Zdobyć Śnieżkę? Podziwiać Karkonosze, Morawski Kras i Wiedeń? Tak, to było możliwe i to zaledwie w ciągu 6 dni. Z takiej wyprawy wrócili właśnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich.
W tej szkole corocznie organizuje się wycieczki, dzięki którym uczniowie mają możliwość obcowania z dobrami kultury i przyrody ojczystej, a także poznania kultury, historii i tradycji innych narodów.
Program tej wycieczki był bardzo bogaty. Odbyła się wspinaczka na Śnieżkę, zwiedzanie jaskini Punkevni i podziemna żegluga w ciemnościach rzeki Punkvy.
Zachwycające zabytki wiedeńskie i wrażenia ze skarbca w Hofburgu zostały zwieńczone pobytem w lunaparku Prater. Tego się nie da opisać, to trzeba przeżyć.
Te i inne atrakcje udało nam się zrealizować dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci " Pan Władek". Władysław Ornowski to wielki przyjaciel dzieci. Nie boi się wyzwań, umie cierpliwie słuchać, zawsze znajdzie rozwiązanie w trudnej sytuacji. Za wspólne, niezapomniane przeżycia dziekujemy.

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich.

18 maja Odzież z "Daru Serca", komoda i biurko do Szkoły Podstawowej w Kłodawie
13-18 maja  Wyjazd do Karpacza, Jeleniej Góry,Pragi, Skalnego Miasta i Wrocławia.

https://picasaweb.google.com/113690507488614933027/CzerniewoIKOdawaWKarpaczu?authuser=0&feat=directlink

  WSPOMNIENIA Z  WYCIECZKI… W dniach od 13 do 17 maja 2013r. odbyła się wspólna wycieczka uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie i Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie. Organizatorem i przewodnikiem wycieczki był Pan Władysław Ornowski, Prezes Fundacji Pomocy Społecznej na rzecz Dzieci „Pan Władek”, któremu dzielnie pomagała zona Pani Maria Ornowska.  Grupa uczniów pod opieką Pań: Haliny Podolskiej, Anety Markun, Elżbiety Jasiak oraz Anny Tysler zwiedzała Karpacz, Pragę, Skalne Miasto, Wrocław oraz Gniezno. W pierwszym dniu, po długiej podróży i zakwaterowaniu w pensjonacie Pegaz w Karpaczu, udaliśmy się na spacer do Świątyni Wang. Kolejny dzień postawił przed nami wyzwanie w postaci Śnieżki. Udało się! 1602m n.p.m. pokonaliśmy pod opieką przewodnika Pana Krzysztofa, przezwyciężając ogromne zmęczenie. Było warto! Widok, jaki rozpościerał się ze szczytu, na zawsze pozostanie w naszej pamięci! Niezwykłą atrakcją był też zjazd kolejką z Kopy do samego Karpacza. Kolejny poranek rozpoczęliśmy od zwiedzania stolicy Czech – Pragi. Ogrody Królewskie były pierwszym miejscem, do którego skierowaliśmy nasze kroki (pod czujnym okiem przewodnika Pana Bogdana). Wprowadziły nas one w niezapomniany nastrój praskiego klimatu. Następnie przeszliśmy do zamku królewskiego (Hradczany) i ogrodów senackich. Wąskimi uliczkami przemieściliśmy się do zabytkowego Mostu Karola i  zwiedziliśmy Stare Miasto (Rynek Staromiejski, Ratusz Staromiejski, zegar Orloj) - tam dzieci miały możliwość zakupienia drobnych pamiątek. Wielką atrakcją dla dzieci była też jazda praskim metrem.  Po długim dniu, pełnym wrażeń wróciliśmy do Karpacza. Kolejny dzień spędziliśmy w niezwykle urokliwym Skalnym Mieście, po którym oprowadzał nas Pan Bogdan. Wielkie skały np. Para Kochanków, Rynek Słoni, Maczuga, Starosta i Starościna, urzekły nas swoją prostotą i wymową. Wszystkim wydawało się, że to ręka rzeźbiarza uczyniła takie cuda – kto by pomyślał, ze to dzieło Matki Natury? Po niezapomnianym rejsie po jeziorku, które znajduje się między skałami, udaliśmy się na kolejne szaleństwo zakupowe. Po wyczerpującym dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do pensjonatu, gdzie czekała na nas niespodzianka – grillowane kiełbaski. Wieczorem spotkaliśmy się na wieczorku integracyjnym, podczas którego prezentowaliśmy swoje umiejętności i talenty. Gromkimi brawami nagradzaliśmy skecze, piosenki,  wiersze i dowcipy związane z wycieczką. Wieczór zakończył się wyśmienitą zabawą dyskotekową. Tańce, hulanki i swawole trzeba było zakończyć przed godziną 22, gdyż wczesnym rankiem  musieliśmy pożegnać się z pięknym Karpaczem i wyruszyć w długą drogę powrotną do domu. Wracając, zwiedziliśmy rynek we Wrocławiu oraz katedrę w Gnieźnie i w wesołych nastrojach, ze śpiewem na ustach ruszyliśmy dalej na północ.

Wstecz

pity 2017