ProfileWięcej serca i mniej barier. Kolejne spotkanie z Beatą Gwożdziewicz w Radiu Gdańsk. Jest z nami Zarząd Stowarzyszenia Promyk Nadziei z Choczewa.

Gośćmi Beaty Gwoździewicz była Ewa Świątek, prezes stowarzyszenia, Iwona Tarnowska wiceprezes, członek i wolontariusz Zygmunt Koter oraz Władysław Ornowski z fundacji Pan Władek.
- Ja sama jestem osobą niepełnosprawną i wiedziałam, jaką ja drogę musiałam przejść. Nie miałam pojęcia, gdzie się udać, musiałam wszystko zrobić sama. Uznałam, że ja ułatwię innym tę drogę - powiedziała pani Ewa Świątek, prezes stowarzyszenia. - Nie mamy żadnego dofinansowania, korzystamy tylko z 1 procenta. Dam sobie uciąć rękę, że każdy grosz, jaki nam osoby przekazują w podatkach, idzie na osoby potrzebujące. W tej chwili mamy ich pod opieką ponad 200 . Od dzieci do seniorów - dodaje.
- W tej chwili potrzebny jest nam pilnie podnośnik dla osób chorych. Jeśli ktoś miałby taki i chciałby go przekazać, bylibyśmy bardzo wdzięczni - wyznaje Iwona Tarnowska, wiceprezes. - Potrzeb jest bardzo dużo. Mamy sporo łazienek, schodów i poręczy do przerobienia. Nieocieplane podłogi, drzwi nieprzystosowane dla chorych, jest tego mnóstwo - mówi.
- Staram się pomagać, jak mogę. Z panem Władkiem znamy się już parę lat. Zajmuję się transportem, pomocą osobom leżącym. Teraz byłem montować drzwi wejściowe w niedzielę, bo w domu chorego było strasznie zimno i nie do życia. Osoba przebywa w hospicjum, osobiście ją tam odwoziłem - wyznał wolontariusz Zygmunt Koter.