Profile  Mikołajki, choć z powodu pandemii koronawirusa odwołana została 18. edycja popularnej charytatywnej parady Mikołajów na motocyklach, to Mikołaje i tak dotarli na Pomorze. Tym razem ryczące jednoślady zostały jednak zastąpione skuterami wodnymi i wozem strażackim.

6 grudnia w wielu krajach świata obchodzony jest, jako dzień Świętego Mikołaja. W tradycji katolickiej św. Mikołaj był żyjącym na przełomie III i IV wieku biskupem Miry, znanym z pomocy biednym i potrzebującym. W XXI wieku Mikołajki kojarzą się dzieciom głównie z prezentami pozostawionymi pod poduszką albo w bucie. A także z miejskimi imprezami okolicznościowymi, które w tym roku z powodu pandemii koronawirusa zostały odwołane, tak jak 18. edycja popularnej charytatywnej parady Mikołajów na motocyklach. Mikołaje jednak i tak dotarli na Pomorze. Część z nich przesiadła się z ryczących jednośladów na skutery wodne. Choć Mikołaje zmienili środek transportu, to cel ich akcji pozostał ten sam - pomoc dzieciom. Mikołaje na skuterach podkreślają, że zależało im także na wywołaniu wśród spacerowiczów uśmiechu. Do Sobowidza niedaleko Trąbek Wielkich Mikołaje dotarli natomiast wozem strażackim. Było to możliwe dzięki współpracy ludzi dobrej woli. Na każdego malucha z miejscowości, który wyszedł tego dnia przed dom czekała niespodzianka. Radość dzieci i uśmiechy na twarzach dorosłych są dowodem na to, że choć pandemia pokrzyżowała w tym roku wiele planów, to nie zamknęła ludzkich serc.