ProfileFundacja "Pan Władek", rozpoczyna akcję zbiórki pieniędzy na budowę nowego domu lub całorocznego siedliska, Szczegóły można zobaczyć tutaj

 To nr. specjalnego konta: 22116022020000000364135304
 

Pomimo, iż Fundacja ma swoją siedzibę w Gdańsku, objęła już także pomocą wiele regionów naszego kraju.

Państwo Ornowscy z Fundacji „Pan Władek” są osobami szczególnie wrażliwymi na problemy dzieci i ich rodzin, ale co ważniejsze niezwykle skutecznymi w działaniu i organizacji , umiejącymi zjednywać sobie ludzi i instytucje. Są znakomitymi obserwatorami życia społecznego wyszukującymi sytuacje, w których dzieci mogą być zagrożone. Ich działania są przejrzyste i całkowicie bezinteresowne.

Przedstawiciele Fundacji „Pan Władek” potrafią wspaniale zajmować się i opiekować dziećmi, wykazując przy tym duże umiejętności pedagogiczne. Spotkania z nimi są dla dzieci wielkim przeżyciem.

Ich bezinteresowna praca została wielokrotnie opisywana w mediach oraz nagradzana indywidualnie i zbiorowo. Są laureatami wielu nagród m.in.: ,,Order Uśmiechu ", ,,Pro Publico Bono" - regionalna w 2004 r. oraz ogólnopolska w 2005 r., ,,Społecznik Roku”, nagroda ,,Bursztynowego Mieczyka ", nagroda ,,Fundacji Polcul".

Państwo Maria i Władysław Ornowscy zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Obecnie Pani Maria Ornowska, na co dzień pracownik gdańskiego SANEPIDU, wspólnie z mężem Władysławem, emerytowanym pracownikiem firmy portowej, po pracy dwoją się i troją, aby nieść pomoc jak największej liczbie dzieci.
- "Świat do końca nie zwariował" - usłyszeli kiedyś na spotkaniu z rodzinami wielodzietnymi, dla których takie spotkania to jedyne prezenty, jakie daje im życie.
Pomoc, na którą mogą liczyć podopieczni, jest okazywana w przeróżny sposób. Począwszy od urządzania zbiórek odzieży, sprzętu gospodarstwa domowego, przez organizowanie różnych form wypoczynku letniego, zimowego, organizowanie wycieczek w czasie roku szkolnego, oraz prowadzenie Dziecięcego Banku Żywności, który jest aktualnie głównym przedsięwzięciem fundacji, a którego celem jest pozyskiwanie i rozdział żywności.

 
  Status  
   
 
   
       
 
   
 
gdansk.naszemiasto.pl gdansk.naszemiasto.pl dziennikbaltycki.pl dziennikbaltycki.pl pomorskie.naszemiasto.pl
         wyborcza.pl               radiogdansk.pl           wyborcza.pl         radiogdansk.pl   www.goksir-trabkiwielkie.pl
    www.parafia.i3k.pl              gdansk.pl               gdansk.tvp.pl        
 
     
   
 
INTERKAM KAMIENIARSTWO CARRE PIEKARNIA  
Fundacja "ENERGA" "OCEANIC" kosmetyki LISNER Port Gdański Eksploatacja Sp. z o.o.
 
 
  • DŹWILEWSKI GRZEGORZ
  • HANNA FOLTYN-KUBICKA
  • ANDRZEJ GLAZA
  • LATAWIEC TOMASZ
  • MAZUR HENRYK
  • NSZZ SOLIDARNOŚĆ PORTU GDAŃSKIEGO
  • PUP REZERWA
 
 

Dorota i Bogdan Skiba, Justyna i Marek Kamińscy, Ela i Andrzej Marszałowicz, Maria Łukaszczyk, Beata i Artur Ornowscy, Asia i Sebastian Letniowscy, Basia i Krzysiek Stolarscy, Agnieszka i Robert Roskosz, Kasia Roskosz, Ania i Piotr Klasa, Dorota Mielewczyk, Basia Gajewska, Przemek Kaszubowski, Mariusz Obarzanek, Kinga Kalinowska, Bożena Dajnowska, Ola Elmanowska, Andrzej Jachimowski, Kasia Kalinowska, Anita Kasperska, Kasia Steinborn, Teresa Krzempiec, Ewa Barniak, Danka i Leszek Tezlaff, Róża Plenkiewicz, Zosia Szymańska, Ania Rekowska, Halinka Podolska, Kazia Kozak, Irenka Drożyńska, Przemek Sautycz, Andrzej Sulanowski, Kaziu Kalinowski, Leon Żurawski, Wawrzyk Niesłony,

 
pity 2017