ProfileSkuteczna pomoc Fundacji "Pan Władek".

Szczegóły można zobaczyć tutaj


Numer konta: 53 1160 2202 0000 0000 5069 9907
Przekaż 1%"
Fundacja "Pan Władek"
 
Najbardziej aktualne wiadomości z działalności są na FACEBOOK
 
 • 30 grudnia kończymy rok w Domu Pomocy Społecznej w Sobieszewie. To przyjemnie widzieć wiele uśmiechniętych twarzy. Warto pomagać ludziom widząc że ta pomoc nie jest marnotrawiona. 
 • 23 grudnia jesteśmy na następnej Kolacji Wigilijnej. Tym razem trafiamy do Szkoły w Warczu. Wspólne śpiewanie z dziećmi to wielka radość i przyjemność. 
 • 22 grudnia uczestniczymy w uroczystej Kolacji Wigilijnej w naszej zaprzyjaźnionej Szkole w Mierzeszynie. Oczywiście na początku są Jasełka następnie Opłatek a potem 12 potraw przygotowanych również przez DZIECI. Przyjemnie jest zakończyć tak rok.
 • W daniach 18 i 19 grudnia Fundacja trzeci rok po kolei zorganizowała w Klubie Muzycznym KAZAMATY dwa spotkania z Mikołajem dla przeszło 2400 DZIECI Podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdańsku oraz zaproszonych DZIECI z okolic Gdańska. Nie mogliśmy zapomnieć o dzieciach z Mierzeszyna i Warcza. 
Był Mikołaj, paczki, śpiewy ,konkursy no i DYSKOTEKA. Uśmiech na wielu DZIECIĘCYCH twarzach świadczy o celowości takich spotkań.
Wspólna zabawa całych rodzin (nieraz bardzo licznych)jest dobrym przykładem jak należy się bawić. 

Zaczynaliśmy pod koniec lat osiemdziesiątych od organizacji Mikołaja dla grupki 50 DZIECI.
Przy organizacji tego spotkania z Mikołajem wspomagała nas bardzo mocno MŁODZIEŻ klasy IIa
z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr.6 prz ul Głębokiej. 

Na terenie własnej szkoły zebrali 9 worków maskotek, dbali o porządek, o szatnie, o dobrą atmosferę w czsie zabawy.
DLA NICH NALEŻĄ SIE SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA.
Zaproszenia jak co roku przygotowała Drukarnia Pana Misiury.

 • 14 grudnia zakończyliśmy remont 120 metrów kwadratowych dachu w magazynie DZIECIĘCEGO BANKU ŻYWNOŚCI który znajduje się w Szkole Podstawowej nr.20. Szczególne słowa uznania i podziękowania należą się: 
Panu Lesławowi Lubomańskiemu,

PUP REZERWA, 

PR-B-U INŻ-BUD, 

 • 13 Listopada uczestniczyliśmy w zakończeniu III edycji "SPOŁECZNIKA ROKU" w Warszawie. Kolejny raz zostaliśmy zaproszeni przez Fundację SOS Jacka Kuronia. Jest już nas 23 Laureatów. Spędziliśmy dwa piękne dni na zakończenie których odbyła się WIELKA GALA Z WRĘCZENIEM HONOROWYCH TYTUŁÓW a całość uświetniła swoim występem PANI ANTONINA KRZYSZTOŃ. Tam doszliśmy do wstępnego porozumienia iż warto by stworzyć Stowarzyszenie wszystkich społeczników. Może coś z tego wyjdzie. Ale to na wiosnę. 
 • 11 Listopada na zaproszenie Premiera gościliśmy w Krakowie gdzie odbyło się zakończenie konkursu "PRO PUBLICO BONO". Warto było przekonać się jak to robią inni. Spotkaliśmy Pana Premiera i Pana Bartoszewskiego i Panią Minister Kamińską. 
 • 17 pażdziernika zorganizowaliśmy wycieczkę po porcie gdańskim dla DZIECI ze Szkoły Podstawowej nr.20 które bardzo godnie reprezentowały Gdańsk na "Lewińskich Michałkach". Kolejny raz portowa firma WUŻ użyczyła swojej motorówki "BOŻENA" z której zobaczyliśmy Gdańsk od strony basenów portowych. 
 • Od 29 września do 2 października byliśmy w Lewinie Kłodzkim na "LEWIŃSKICH MICHAŁKACH" gdzie podpisaliśmy porozumienie o współpracy na następne lata. 
 • W dniach od 11 do 15 września byliśmy współorganizatorem pobytu na terenie naszego miasta i nie tylko DZIECI z Szemrowic z woj.opolskiego. Wspólnie zwiedziliśmy Gdańsk.Pływaliśmy Statkiem(jak zwykle portowej firmy "WUŻ", jedliśmy jak zwykle w Szkole Podstawowej nr 20. Dzieci były w Malborku,Lubianie, Gdyni oraz Sopocie. Dotarły również na Półwysep Helski. 
 • Początek wrzesnia to wiadomo rozpoczęcie roku szkolnego. Byliśmy w Mierzeszynie i w Warczu, a w Szkole nr.20 uczestniczyliśmy w uroczystym pasowaniu na ucznia PIERWSZOKLASISTÓW. 
 • W sierpniu wspólnie z "naszą" Szkołą Podstawową nr 20 gościliśmy w Gdańsku DZIECI z Lewina Kłodzkiego oraz Domu Dziecka w Szymonowie. Jak wyglądał pobyt w Gdańsku określiły DZIECI. Było super i następne wakacje "PANIE WŁADKU" tylko w Gdańsku.Nie za granicę,tylko do Państwa do Gdańska.A gdzie myśmy nie byli, a co myśmy nie widzieli. 
 • Lipiec spędziliśmy w Lewinie Kłodzkim. Ośrodek "MARYSIEŃKA" Państwa Marylki i Jurka Cierczek zrobił wszystko abyśmy się czuli "jak u siebie w domu"Było nas na dwóch turnusach 123 DZIECI oraz trochę opiekunów. Przedeptaliśmy prawie 140 km , przejechaliśmy tylko po kraju prawie 300 a co widzieliśmy to jest na zdjęciach (Album zdjęć). Kotlina Kłodzka jest cudowna. Ale widać jeszcze ślady powodzi z 1997 roku. I to jest przykre. Byliśmy również w Pradze i w Skalnym Mieście i w Nachodzie. 
 • Pod koniec czerwca przygotowujemy Szkołę nr.20 do przyjęcia naszych gości. W lipcu przyjedzie 50 Dzieci z opiekunami. Siostry Zakonne będą o nie bardzo dbały. Łóżka polowe jak zwykle od kilku lat pożyczamy z POLICJI. 
 • Czerwiec to czas zakończenia roku szkolnego no i wreszcie wakacje. Kończyliśmy jak zwykle w naszych szkołach. Nie wszystkim się udało ale mamy nadzieje że w przyszłym roku będzie lepiej 
 • Od 7 do 12 czerwca powtarzamy z DZIEĆMI z Mierzeszyna i Warcza wycieczkę w góry. Cztery pełne dni w Kotlinie Kłodzkiej w Skalnym Mieście w Pradze i w Nachodzie. Wieczorami oczywiście Dyskoteki. 
 • Wieczorem 1 czerwca jedziemy na wycieczkę. Oczywiście z DZIEĆMI no i oczywiście ze Szkoły podstawowej nr 20. Lewin Kłodzki, Wambierzyce, Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój oraz Praga, Skalne Miasto i Nachod to program na 100% czasu. A a wieczorami tańce dyskotekowe. 
 • 1 CZERWCA wiadomo. Udało się nam zaskoczyć DZIECI z 20. O 10 rano byliśmy prawie wszyscy w Klubie Muzycznym KAZAMATY. Co to była za Dyskoteka DJ Sylwek zrobił wszystko aby było miło. Myślę że to nie ostatni raz. 
 • 22 maja gościmy w Domu Pomcy Społecznej w Sobieszewie. Inni powini się uczyć od Sióstr Pallotynek jak prowadzi się taki DOM. 
 • 16 i 17 maja goscimy w Gdańsku DZIECI z Jaszun na Litwie. Są to dzieci z polskiej szkoły koło Wilna. Przyjechały na zaproszenie Szkoły w Mierzeszynie. Tam też mieszkały przez kilka dni. Z nami zwiedziły Gdańsk. 
 • 10 maja mamy Gości z Mierzeszyna i Warcza. Kolejny raz Firma "WUŻ" udostępnia swoją motorówkę "BOŻENA". Zwiedzamy Port Gdański potem Starówkę. 
 • 3 maja jesteśmy współorganizatorem festynu dla mieszkańców Nowego Portu. Po prostu ten festyn prowadzimy. Sa gry, zabawy, tańce śpiewy. Jest wiele, wiele ludzi i co nas bardzo cieszy wiele dzieci. Jest kiełbasa, bigos i zupa grochowa. Mamy nadzieję że w przyszłym roku będzie jeszcze weselej. Najważniejsze, że prawie nie widać ludzi którzy by pili napoje "wyskokowe". 
 • W kwietniu załatwiamy przestrojenie przez Pana Andrzeja Glazę właściciela warsztatu RTV 28 radioodbiorników dla Domu DZIECKA na Oruni. 
 • W marcu zakończyliśmy remont AVI naszej ciężarówki. Wreszcie jeździ. Mamy nadzieję, że będzie dobrze służyła. 
 • Luty to remont AVI. Załatwiamy lawetę i przewozimy ją z Gdyni do Gdańska. Remontujemy silnik, chłodnicę, układ wydechowy, układ hamulcowy. Całą musimy jeszcze tylko pomalować, załatwić dwie opony i może będzie sprawna. 
 • W drugiej połowie stycznia próbujemy uruchomić otrzymaną w darze ciężarówkę. Niestety wygląda że silnik jest zatarty i zamrożony. Wymaga to wszystko generalnego remontu. 
 • Na początku stycznia gościmy u naszych przyjaciół w Szkołach w Mierzeszynie, Warczu w Brzeźnie w Domach Dziecka Sopotu oraz Domach pomocy Społecznej w Sobieszewie oraz Zaskoczynie. Nowy Rok to czas wspólnych planów na przyszłość. 

Wstecz
pity 2017