To podziękowanie dla wszystkich naszych Przyjaciół.  
 
Przekaż 1,5%"
Fundacja "Pan Władek"
 
Najbardziej aktualne wiadomości z działalności są na FACEBOOK
 
 • 29 i 30 grudnia jesteśmy w Smolnie pod Puckiem. Z Panią Wiesią Stanisławską dopinamy wykończenie wnętrza domu dla czternastoosobowej rodziny. Udało się załtwić 100 mb kabli, 24 puszki, sześć żyranodli, bezpieczniki i skrzykę. W radiu Gdańsk podsumowujemy 2004 rok.
 • 26 grudnia uczestniczymy w uroczystym Chrzcie sześcioletniego dziecka w Domu Pomocy Społecznej w Sobieszewie. Dziewczynka niedawno została mieszkańcem tego domu. Wszystkiego najlepszego. Do Świąt Bożego Narodzenia w wybranych sklepach trójmiasta i Starogardu Gdańskiego trwa zbiórka żywności pod hasłem: "Podziel się z głodnymi dziećmi". Wystarczy abyś kupił jedno lub dwa opakowania żywności więcej niż potrzebujesz i włożył do oznakowanego kosza.
Lista sklepów i barów, które uczestniczą w tej akcji.
1)Supersam 34 "PORTOWIEC" ul. Wyzwolenia - Nowy Port
2) Supersam 34 "BAZAR KASZUBSKI" ul. Słowackiego-Wrzeszcz
3) Supersam 34 "DOMINIK" ul. Chopina - Wrzeszcz
4) Sklep spożywczy "MARYSIA" ul. Rolna - Wrzeszcz
5) Sklep spożywczy 34 "Portowiec 3" ul. Mickiewicza 31
6) Supersam 34 "ELLWART" ul. Leśna Góra - Niedźwiednik
7) Sklep spożywczy 34 ul. Bitwy Oliwskiej - Żabianka
8) Supersam 34 "A-S" ul. Kartuska 73a - Gdańsk
9) Sklep spożywczy Ewa Kwaśniewska ul. Rybaki Górne 4 Gdansk
10) Sklep spożywczy "KRES" ul. Zaroślak 11 - Gdańsk
11) Sklep spożywczy "ARTUS" ul. Stryjewskiego 29c - Stogi
12) Jadłodajnia na ryneczku Stogi
13) Delikatesy "Kupiec" ul. Stryjowskiego Stogi
14) Supersam 34 ul. Bajki - Przeróbka
15) Kuchnia dla ubogich "POMOCNA DŁOŃ"- Nowy Port
16) "DELIKATESY" 34 ul. Bohaterów Monte Cassino 51 - Sopot
17) "BAR BURSZTYNOWY" Sopot ul.Grunwaldzka
18) "DELIKATESY PAM" Sopot ul. Grunwaldzka 80
19) Sklep spożywczy 34 ul. Obodrzyców 55 - Sopot
20) Supersam "ARTI" 34 ul. Powstania Wielkopolskiego - Gdynia
21) Sklep spożywczy "Portowiec 2" ul. Rzeczypospolitej 1b
22) Sklep spożywczy "Portowiec 4" ul Gdyńska 4
23) Supersam "Grosz" ul. Sztormowa 3 Żabianka
24) Bar "Don Kebab" ul. Władysława Gdynia
25) Supersam ZATOKA Zaspa Młyniec
26) Przedszkole nr.86 Gdańsk Zaspa
Starogard Gdański
27) Sklep Spożywczy Magdalena Madziara Zblewska 29 A
28) P.H."PLUS" ul. Kopernika 31
29) P.H. "PLUS" ul. Gen. Andersa 26 A
30) Firma Handlowo-Usługowa "GLEŃ" ul. Zblewska 1
Koordynator akcji:
Władysław Ornowski 0603 371 274
tel./sek/fax 342 55 80

 

 • 23 grudnia mimo cięzkiej pracy przy rozdziale żywności znajdujemy czas na uroczystą Wieczerzę Wigilijną w Barze Bursztynowym w Sopocie. Uczestniczy wieu naszych podopiecznych. Na stole tradycyjne potrawy. Na pewno nikt nie wyszedł głodny a z zapasami nie tylko na Święta.
 • 22 grudnia do południa uczestniczymy w Uroczystych Wigiljach: Marysia w Zespole Szkół w Mierzeszynie a Władek w Szkole Specjalnej w Gdańsku. Po południu spotykamy się ze Starszym Cechu Rzemiosł w Pucku Panem Bogdanem Klauza który zdeklarował sie wykonać instalację elektryczną w domu dla czternastoosobowej rodziny w Smolnie. Z Panem Lesławem Lubomańskim specjalista dachowy wykona prawdopodobnie dach.
 • 21 grudnia uczestniczymy w Uroczystej Gali wręczania Bursztnowych Mieczyków. Spotkanie odbywa się w Dworze Artusa z udziałem Wojewody i Marszałka Województwa. Nasi Przyjaciele z Gdańskiego Komitetu Obywatelskiego są głównymi Lauratami. Nasza Fundacja otrzymała Nagrodę Regionalną PRO PUBLIKO BONO. Serdeczne Dzięki.
 • 18 grudnia Nasi podopieczni i my uczestniczymy w spotkaniu z Mikołajem w Gdańskiej hali AWF. Organizatorem jest LOTOS. Naszych podopiecznych jest 47 Dzieci. Do Gdanska przywieżliśmy Dzieci z Gminy Trabki Wielkie i Smolna. Były paczki i upominki. Po spotkaniu wszyscy udajemy się do baru Szybkiej obsługi na kurczaczki, frytki i napoje. Cały prawie dzień spędza z nami Pani Emilka która pisze pracę dyplomową o wolontarjacie.
 • 17 grudnia uczestniczymy w Kolacji Wigilijnej na Gdańskich Stogach. Głównym organizatorem była Pani Bogusia Rytlewska. W dwuch turach uczestniczyło 480 osób. Każda otrzymała świąteczną paczkę w której znalazły się również nasze produkty. WIELKIE ŚWIĘTO W NASZEJ FUNDACJI. SIOSTRA RENATA BOCZAR DYREKTOR DOMU POMCY SPOŁECZNEJ W SOBIESZEWIE PRZEKAZŁA NAM W DAROWIŹNIE SWÓJ MIKROBUS. RENAULT TRFIC. WIELKIE DZIĘKI
 • 16 grudnia bierzemy udział w spotkaniu Kapituły Bursztynowego Mieczyka. Jest to nadroda Wojewody i Marszałka Województwa Pomorskiego. To taki Regionalny "NOBEL". My byliśmy laureatem w zeszłym roku. Na 21 grudnia wyznaczamy termin wręczenia a następnie cały wieczór spędzamy w Rodzinnym Domu Dziecka w Lisewku. Sa tam dzieci z rodzin którymi się opiekujemy i opiekowaliśmy. Oczywiście mamy prezenty. To są zawsze wzruszajace spotkania ze względu na uczestnictwo rodzin.
 • 11 i 15 grudnia docieramy do Smolna z czterema workami odzieży, dwoma garniturami i kuchnią elektryczną i kuchnią gazową. Mamy sześć żyrandoli i pralkę wirnikową. Mamy również środki czystości. Cały czas walczymy z materiałami do wykończenia domu. Ciiięęężżżkkkoooooo.
 • 10 grudnia dostajemy 20 kurtek zimowych i segment meblowy. Grono Przyjaciół robi zrzutkę na żywność dla czternastoosobowej rodziny z okolic Pucka. Kończymy remont mebli kuchennych dla tej rodziny.
 • 7 i 8 i 10 14 i 16 i 19 i 24 grudnia uczestniczymy w programie radiowym Radia Gdańsk gdzie mówimy o naszych akcjach pomocowych. Zaproszenie przyszło jak zwykle od Pana Włodka Raszkiewicza
 • 7 grudnia dostajemy 20 worków odzieży, pralkę, kuchenki gazową, elektryczną.
 • 6 grudnia uczestniczymy w Krajowym Zjeździe Św. Mikołajów w Kaszubskiej miejscowości Szymbark. Jesteśmy współorganizatorem i współprowadzącymi tę Wielką Imprezę. Uczestniczy kilkuset Świętych Wielkich i Małych. Przygotowano osiemset paczek w których znalazły się również nasze produkty.
 • 1 grudnia w regionalnej trójce TV pokazano program ze Smolna koło Pucka. Odbieramy wiele telefonów z propozycją współpracy. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 • 29 i 30 listopada załatwiamy i przewozimy do naszego magazynu komplet mebli kuchennych, dwie wersalki, kuchnię gazową, butle, obuwie i pościel. To wszystko na wyposażenie nowego domu dla 14 osobowej rodziny pod Puckiem.
 • 27 listopada docieramy do miejscowości w okolicach Pucka gdzie przeżywamy szok. Czternastoosobowa rodzina w skandalicznych warunkach żyje w domu gdzie w czasie deszczu wszędzie cieknie. Dobrzy ludzie budują dla nich dom. Całe szczęście że jeszcze tacy są. Przy wyposażeniu my też pomożemy. Ta rodzina jest bardzo negatywnym przykładem działania instytucji które mają obowiązek z urzędu pomocy. Gdyby dwanaścioro dzieci trafiło do Domu Dziecka jaki był by koszt ich utrzymania a ile obecnie nas podatników kosztują. Czas najwyższy aby osoby odpowiedzialne za politykę społeczną naszego Państwa pukneły się najpierw w pierś a następnie w głowę. W tym domu nagrywamy program dla TV Gdańsk. Koordynatorem budowy jest Pani Wiesia Stanisławska z Sopotu.
 • 20 listopada uczestniczymy w dorocznym spotkaniu seniorów z Gminy Trąbki Wielkie. Kolejny rok pomagamy i współorganizujemy. Pięciogodzinna zabawa przy orkiestrze i dobrym jedzeniu pozostanie na pewno w pamięci. Pomoc dla prawie dwustu tryskających dobrym humorem starszych osób w jednym miejscu zawsze nastraja optymistycznie.
 • 18 i 19 i 22 i 23 i 26 listopada. Zaczynamy organizację zbiórki żywności pod hasłem: "Podziel się z głodnymi dziećmi" która bedzie trwała do Świat Bożego Narodzenia. Wystarczy abyś kupił jedno lub dwa opakowania żywności więcej niż potrzebujesz i włożył do oznakowanego kosza. W najbliższym czasie podamy listę sklepów.
 • 17 listopada uczestniczymy w spotkaniu zorganizowanym przez MOPS w Gdyni. Wspólnie zastanawiamy się nad sposobami udzielania pomocy potrzebującym i sposobami na zagospodarownie czasu wolnego dzieciom. Myslimy że nasza współpraca z MOPS w Gdyni układa się dobrze i mamy nadzieje że dalej się bedzie rozwijała. To wszystko dzięki pracownikowi socjalnemu Pani Kasi Łangowskiej.
 • 13 listopada Uczestniczymy i odbieramy w Warszawie w Domu Polonii Nagrody Fundacji POLCUL z Australi. Została zauważona nasza społeczna praca i wyróżniona. Są to dwa wyróżnienia i nagrody indywidualne.
 • 8 listopada udaje nam się pozyskać przewieść meble. Bardzo się cieszymy że ludzie i my będziemy spokojnie spać.
 • 2 i 3 i 4 listopada finalizujemy porozumienie z Izbą Celną z Gdyni. Dzięki uprzejmości otrzymujemy meble biurowe, szafy, stoliki komputerowe oraz 14 biurek. Trwało to długo ale warto było. Przewozimy to do naszego magazynu. Jest 12 szaf meblowych, 15 biurek, 6 stolików komputerowych, kuchnia elektryczna i 10 krzeseł. Przez te kilka dni udało się nam to wszystko przewieżć. Prawie wszystko trafia do naszej zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr. 20 w Gdańsku.
 • 26 października bierzemy udział w radiowej dyskusji na temat pomocy człowiekowi która była prowadzona w Radiu Gdańsk. Dwie rodziny wielodzietne wyposażamy w zimową odzież i obuwie.
 • 23 i 24 października pożyczonym samochodem dostawczym docieramy m/innymi w okolice Kwidzyna. Po raz kolejny okazuje się że Ci którzy dzwonią, chodzą, narzekają lub wręcz żądają nie zawsze tej pomocy potrzebują w takim stopniu jak by tego chcieli. Naszą regułą jest iż nowe adresy staramy się sprawdzać i oszukać można nas tylko raz. Oprócz jedzenia mamy cztery worki odzieży pralkę, żelazko, pościel, obuwie, proszki do prania i kosmetyki.
 • 19 i 21 i 22 października ponownie ruszamy do naszych przyjaciół z prośbą o pomoc w załatwieniu dla naszych potrzeb samochodu. Mamy nadzieję że pomogą. O naszych potrzebach mówimy w radiu Gdańsk. Zaprosił nas Pan Włodek Raszkiewicz. Odbieramy cztery kartony czasopism dziecięcych.
 • 13 i i 15 i 18 października zamykamy pewien okres naszej działalności. Odstawiamy naszą ciężarówkę na złom. Mimo że bardzo często stała popsuta to jednak przez prawie pięć lat przewieźliśmy nią bardzo wiele żywności, mebli, sprzętu gospodarstawa domowego, odzieży. Przeżyliśmy w niej sporo życia. Bywało że spędzaliśmy w podróży całą sobotę i niedzielę od rana do wieczora z krótką przerwą na sen. Szkoda i jeszcze raz szkoda. Udało się bez większych problemów wszystko przeskoczyć. Papiery i jeszcze raz papiery.
 • 12 października kolejny raz dostajemy z Firmy Handlowej Jacek w Tczewie 35 par obuwia. Są już też zimowe a zbliża się okres w którym buty naszym podopiecznym sa bardzo potrzebne. Z zaprzyjaźnionego sklepu w Baninie odbieramy sześć worków odzieży. Dostajemy pralkę, telewizor i żelazko oraz sześć kompletów pościeli. Otrzymujemy 200 kg. papieru ksero i 100 kg. papieru A1. Wszystko od razu do Szkół w Gdańsku i Mierzeszynie.
 • 6 - 11 października jesteśmy współorganizatorem wycieczki w góry dla 43 Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 20 w Gdańsku. Jedziemy autokarem VOLVO Pana Antoniego Gordona z Gdyni. To super autokar. Odwiedzamy po drodze Częstochowę i jesteśmy na Jasnej Górze. Mieszkamy w Murzasichlu a zwiedzamy i jesteśmy na Gubałówce i Kasprowym Wierchu. Jeden dzień spędzamy na Słowacji w Jaskini Bielańskiej. Oczywiście wędrujemy po Zakopanem. Z trybun Wielkiej Krokwi oglądamy Mistrzostwa Polski w skokach. Wygrał Adam Małysz. W drodze powrotnej zahaczamy o Kraków gdzie próbujemy zwiedzić Wawel (niestety zabrakło 5 minut) ale zwiedzamy Kościół Mariacki, Sukiennice i Stare Miasto. Jesteśmy gośćmi na kolacji u Kleryka Pawła w Seminarium Duchownym. Aby nam lepiej smakowało śpiewa dla nas Chór z Węgier.
 • 3 października pracujemy na organizacją wycieczki w góry dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzeźnie.
 • 2 października gościmy w Gdańsku Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mierzeszynie oraz z Gimnazjum w Warczu. Jest to nagroda za wygranie konkursu wiedzy o Unii Europejskiej. Zaczynamy od wizyty w Radzie Miasta. Spotykamy się z Przewodniczącym Panem Oleszkiem. Następnie zwiedzamy Port Gdański z pokładu motorówki naszej zaprzyjaźnionej firmy WUŻ "BOŻENA". Na obiad zaprosiła nas Pani Bogusia Rytlewska na Gdańskie Stogi. Zwiedzamy Główne Miasto i zakupy pamiątek robimy na Starym Mieście u Pana Grzegorza Dźwilewskiego.
 • 27 września dostajemy z Firmy Handlowej Jacek w Tczewie 40 par obuwia. Zbliża się okres w którym buty naszym podopiecznym sa bardzo potrzebne.
 • 25 i 26 września uczestniczymy w zakończeniu sezonu żeglarskiego na jeziorach wdzyckich w Gołuniu. Kolejny rok jesteśmy fundatorem nagród dla najmłodszych żeglarzy. Popieramy spędzany czas pod żaglami bez alkoholu i papierosów. W niedzielę jesteśmy współorganizatorem festynu rodzinnego dla mieszkańców gdańskiej dzielnicy Strzyża. Kilka godzin bardzo dobrej zabawy bez alkoholu może być przykładem dla innych jak się bawić. To kolejny festyn który prowadzimy.
 • 13 i 14 i 16 i 17 września ponownie nawala nam ciężarówka. Próbujemy ją naprawić. Może się uda. Woda w silniku to poważna sprawa.
 • 11 września gościmy w Gdańsku Dzieci ze Szkoły Integracyjnej w Gdyni. Zwiedzamy Port Gdański statkiem "BOŻENA". Oczywiście nie zapominamy o słodyczach.
 • 8 września przekazujemy otrzymany komplet mebli wdowie z ośmiorgiem dzieci. Oczywiście załatwiamy transport. Dostajemy z Firmy Handlowej Jacek w Tczewie 25 par obuwia sportowego.
 • 4 i 5 września to co ostatnio otrzymaliśmy zawozimy w okolice Przywidza i Mierzeszyna. Dwa dni bardzo intensywnej pracy. Rozdzielamy 55 kołder i 10 worków odzieży, dwa radia, telewizor 250 zeszytów oraz dwa worki zabawek. W sobotę gościmy na Gdańskich Stogach w kuchni dla ubogich gdzie w czasie wakacji trwała akcja dożywiania dzieci. Było to spotkanie przyjaciół zajmujących sie działalnością pomocową.
 • 3 września dostajemy około 500 zeszytów, plecaki i 25 par obuwia sportowego. Do tego 60 kołder i pościel.
 • 1 września początek roku szkolnego. Nie udało się nam być tam wrzędzie gdzie chcielibyśmy być.
 • 30 sierpnia odwiedzamy Dom Dziecka w Sopocie. Zabieramy tort na urodziny Angeliki naszej kolonistki. Przyjemny wieczór.
 • 29 sierpnia docieramy z Dziećmi do Gdańska. To koniec naszych kolonii. Po południu jesteśmy na otwarciu świetlicy wiejskiej w Mierzeszynie.
 • 28 sierpnia przekazujemy dwa nasze zestawy komputerowe dla dzieci z Murzasichlu. Będą stały i służyły dzieciom w świetlicy strażackiej. Jest to początek naszej mamy nadzieję dalszej współpracy.
 • 16 sierpnia ruszamy do Murzasichla na drugi turnus. Zabieramy 40 dzieci. Zdobywamy Kasprowy Wierch, Gubałówkę, Sarnią Skałę, Gęsią Szyję i GIEWONT. Dużo tańczymy i śpiewamy. Wiele jeżdzimy po Słowacji. Dotarliśmy do Nowego Targu, Wadowic i Krakowa. Wracamy 29 sierpnia zmęczeni ale szczęśliwi. Przez dwa tygodnie nieustanie trwały zajęcia komputerowe. W drodze na Giewont w Dolinie Kondrackiej spotykamy Niedźwiedzicę z trójką małych niedźwiadków. Był to dla naszej grupy szok i wielkie przeżycie. Oczywiście kontynuowaliśmy wyprawę.
 • 13 i 14 i 15 sierpnia wróciliśmy z pierwszego turnusu w Murzasichlu. Pilnie i bardzo intensywnie pracujemy w szkole w Gdańsku gdzie było na koloniach 150 Dzieci. Sprzątamy i jeszcze raz sprzątamy.
 • 14 sierpnia wyjechały dzieci z Domu Dziecka w Bytowie. Spędziły u nas osiemnaście dni.
 • 31 lipca rano ruszamy do Murzasichla koło Zakopanego. Dwa turnusy po 45 Dzieci. Pierwszy turnus skończyliśmy i wróciliśmy do Gdańska 13 sierpnia. Zdobyliśmy Sarnią Skałę, Gubałówkę, Kasprowy Wierch, Dolinę Pięciu Stawów, Przełęcz Kondracką i jeszcze małe górki w okolicy. Byliśmy na Spływie Dunajcem i trzykrotnie w Jaskiniach w Słowacji. Były tańce i dobra zabawa. Wędrowaliśmy po Nowym Targu, Zakopanem, Szczawnicy i Krościenku oraz Popradzie. Cały czas w każdej wolnej chwili trwało obleganie dwu komputerów.
 • 28 lipca w południe ze łzami żegnamy Dzieci z Gorzowa Wielkopolskiego. Spędziliśmy razem niezapomniane chwile. Już umówieni jesteśmy na przyszły rok. Nasz odpoczynek trwał niespełna siedem minut, bo przyjechały Dzieci z Domu Dziecka w Bytowie. Będą do 14 sierpnia.
 • 23 lipca jesteśmy na spotkaniu Przyjaciół naszej działalności, które odbyło się u państwa Herbaszów na Campingu nr. 20 w Przywidzu. Bawimy sie wspólnie z kolonistami z Kotliny Kłodzkiej bardzo dobrze i długo. Zostaliśmy zaskoczeni programem o naszej działalności. Dlatego dla tak miłych chwil warto to robić co robimy. DZIĘKUJEMY.
 • 19 lipca rano pociągiem z Kotliny Kłodzkiej przyjechała nasza następna grupa kolonijna na Obóz Językowy do Przywidza. Razem jest 65 osób. Oprócz bardzo intensywnej nauki angielskiego pełny wypoczynek i wycieczki. Są do 29 lipca.
 • 16 lipca na 11 dni przygarniamy grupę dziewięciorga dzieci z Siostrą Zakonną i Księdzem, którzy mieli mieszkać gdzieś kątem. U nas mają wikt i opierunek.
 • 26 lipca wracają do domu. Myślimy że to był ich najlepszy pobyt wypoczynkowy.
 • 15 lipca skończył się obóz ministrancki z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zwinięto cały sprzęt obozowy. Trzeba wszystko wysuszyć, oczyścić i zakonserwować na przyszły rok.
 • 14 lipca po południu na dwa tygodnie przyjechała grupa 40 dzieci z Gorzowa Wielkopolskiego. Będą u nas do 28 lipca. Zwiedzamy Gdańsk, Gdynię i Sopot. Jesteśmy nad Jeziorem Wdzydzkim i na Kaszubach. Plaża, ZOO, spacery, molo, park muzea, kino i dyskoteki tak wygląda program który wspólnie realizujemy.
 • 14 lipca po śniadaniu żegnamy 61 Dzieci z Bytowa. Wracają do domów. Szybko ten czas przeleciał.
 • 10 lipca żegnamy się z dziećmi z Domu Dziecka w Świebodzinie. Spędziły w Gdańsku 10 dni.
 • 8-22 lipca bedzie trwał turnus kolonijny na który wysyłamy czwórkę dzieci do Niemiec. Dostaliśmy cztery miejsca od Stowarzyszenia "Gdanski Komitet Obywatelski". Są to dzieci z Mierzeszyna i spędzą je na wyspie na Morzu Północnym.
 • 4-14 lipca bedzie trwał pierwszy turnus kolonijny. Przyjechało na dziesięć dni 60 dzieci z Bytowa i okolic oraz jedno z Mierzeszyna. Oczywiście plaża, spacery i dyskoteki. Zwiedzamy Port Gdański z pokładu "BOŻENY" oraz Główne Miasto. Zakupy pamiątek oczywiście u naszego Przyjaciela Grzesia Dźwilewskiego.
 • 7 i 8 wreszcie jest cudowne słońce, więc plaża a wieczorem SHREK I a następnie w kinie II część. ZOO, Sopot i Gdynia znalazły się również w programie.
 • 3 lipca odwiedzamy obóz ministrancki na Kaszubach. Tam ciągle pada. Dopinamy już na super naszą kolonię w Gdańsku. Jutro przyjeżdżają dzieci.
 • 1 - 10 lipca na dziesięć dni przyjechało do Gdańska dziewięcioro dzieci z Domu Dziecka w Świebodzinie. Załatwiamy noclegi i wyżywienie oraz wspomagamy w programie.
 • 30 czerwca pomagamy rozbić obóz ministrancki na Kaszubach. Pożyczamy nasz namiot na stołówkę. Dostajemy kilkanście par obuwia i trochę odzieży. Otrzymujemy Fax. Prosimy o załatwienie pola namiotowego w miejscowości Gdańsk na okres 1-10 lipca. Przyjeżdżamy z grupą dziesięcioosobową. Dom dziecka w Świebodzinie(w ciemno). Mimo wielu wewnętrznych oporów umieszczamy ich ze względu na opady deszczu nie na polu namiotowym a w Hotelu w Nowym Porcie i próbujemy wspomóc.
 • 29 czerwca wpsomagamy jednodniowy pobyt w Gdańsku Dzieci z Suwałk. Przyjechały z Szymonowa od Ks. Ryszarda Półtoraka gdzie spędzają wakacje. Zwiedzamy Port Gdański statkiem, Główne Miasto(Stare), Kościół Mariacki. Jesteśmy na plaży i molo w Brzeźnie. Obiad zjadamy w Pomocnej Dłoni. Nie zapominamy jak zwykle o zakupie po cenach promocyjnych (50% upustu) w Galerii Bursztynu Pana Grzegorza Dźwilewskiego. Spotkaliśmy się z próbą samowolnego wejścia do naszej bazy kolonijnej  "człowieka", który przyjechał z dziećmi do Gdańska w ciemno(ktoś obiecywał i się nie wywiązał). To szczyt nieodpowiedzialności.
 • 28 czerwca formalnie przejmujemy naszą bazę wypoczynkową dla dzieci która mieści się w Szkole Podstawowej w Gdańsku. Przygotowujemy sale, łóżka, kuchnię i wszystko co jest potrzebne dla 150 Dzieci na trzech turnusach.
 • 27 czerwca jesteśmy współorganizatorem Festynu Rodzinego w jednej z dzielnic Gdańska na Strzyży. Kolejny raz my go prowadzimy i bawimy sie świetnie. Jest wiele atrakcji czyli gry, konkursy, kiełbasa, lody, słodycze i napoje. Wolontariusze zbierali datki na pomoc Dzieciom z chorobami nowotworowymi.
 • 26 czerwca zabieramy dzieci z Nowego Łupkowa na Festyn zorganizowany z okazji Dni Morza przez Zarząd Morskiego Portu Handlowego w Gdańsku. To była wielka impreza na kilka tysięcy osób. Dla nas starczyło wszystkiego. Było super.
 • 25 czerwca trwają dalsze bardzo intensywne prace przygotowawcze do lata. Zabieramy i zwiedzamy Port Gdański z grupą dzieci ze szkoły nr. 20 w Gdańsku Brzeźnie statkiem portowej firmy WUŻ "Bożena". To zawsze przynosi dzieciom wiele radości. Ze wzglęgu na brak czasu uczestniczymy w uroczystym zakończeniu roku szkolnego tylko w Szkole Podstawowej w Mierzeszynie.
 • 24 czerwca spędzamy w Szymonowie koło Ostródy. Byliśmy tam aby pożegnać Dzieci z Białorusi.
 • 22 i 23 czerwca witamy i spotykamy się z nową grupą z Nowego Łupkowa w Bieszczadach. Przyjechali na kilka dni. Nie zapominamy o czymś słodkim. Oczywiście zwiedzamy Port Gdanski pływając Bożeną. Wreszcie jest cieplej więc na plaże.
 • 21 czerwca cały czas trwają przygotowania do lata. Już jest pewne. 160 Dzieci w Gdańsku. 55 w Przywidzu. 90 w górach.
 • 21 czerwca cały dzień spędzamy z dziećmi z Gimnazjum w Warczu na Campingu nr 20 w Przywidzu. Jest lekcja z lesniczym, obiad, ognisko i zabawy. Nieraz niwiele potrzeba aby dać wiele radości.
 • 18 i 19 i 20 czerwca gościmy w Gdańsku Dzieci z Białorusi. Przebywają na kolonii w Szymonowie koło Ostródy. A my z nimi zwiedzamy Gdańsk, Gdynię i Sopot. Jesteśmy w ZOO i w Katedrze Oliwskiej, Parku. W niedzielę o czwartej rano witamy słońce na plaży w Brzeźnie. Zwiedzamy Port Gdański motorówką "BOŻENA". Bawimy się w Sobieszewie i na molo w Brzeźnie. Będą to dla nich nie zapomniane chwile w UE. Dziękujemy tym którzy nas wspomogli.
 • 17 CZERWCA ZMARŁ JACEK KUROŃ PRZYJACIEL NASZ I NASZEJ FUNDACJI
 • 16 czerwca uruchamiamy w Mierzeszynie salę komputerową. Podarowaliśmy do świetlicy strażackiej trzy zestawy komputerowe. Na wakacje jak znalazł. W Przywidzu na Campingu nr.20 dogadujemy przyjazd dużej grupy dzieci na spotkanie świętojańskie.
 • 14 i 15 czerwca uczestniczymy we wspólnym polsko łotewskim spotkaniu zorganizowanym przez Prezydenta Miasta Gdańska na temat współpracy organizacji pozarządowych z samorządami.
 • 9 i 11 i 12 czerwca od rana w Porcie Gdańskim witamy Dzieci z Nowego Łupkowa w Bieszczadach. Są z okolic Komańczy. Przyjechały na kilka dni.Mamy z nimi cały czas kontakt. Coś dla nich również przygotujemy. Jak zwykle wycieczka po porcie gdanskim. Załatwiła to wszystko Pani Jola Bowżyk. Mamy nadzieję że z Panią Jolą będziemy dalej współpracować. Darujemy im obuwie letnie, sportowe i czasopisma dziecięce.
 • Prawie cały 11 czerwca spędzamy na przygotowaniu naszej bazy kolonijnej. Przewozimy 70 kompletów do spania. Dostajemy cztery kartony czasopism dziecięcych i młodzieżowych.
 • 8 czerwca ostatni festyn z okazji Dnia Dziecka który organizujemy wspólnie z Tomaszem Janikowskim z GKO na Strzyży. Bawimy się przez siedem godzin. Jest super. Szkoda że to w tym roku ostatni raz. Trzeba to wszysto ładnie poskładać zapakować i do zobaczenia z przyjaciółmi z Bremy w przyszłym roku. Już jesteśmy umówieni.
 • 5 i 6 czerwca spotykamy się na festynie w Mierzeszynie. Są z nami goście z Bremy. Bawimy się super. jest bigos, ciasto, lody. W festynie uczestniczą władze Gminy Trąbki Wielkie. Gry i zabawy trwały przez wiele godzin. Tak było w sobotę. Do swietlicy strażackiej przekazujemy po naprawie trzy zestawy komputerowe. W niedzielę jesteśmy na gdańskich Stogach a następnie na Zaspie. Po południu organizujemy wycieczkę dla bremeńczyków statkiem po Porcie Gdańskim. Mają szansę porównać Port w Bremie i nasz Gdański.
 • 1 czerwca u nas na czerwono bo to wielkie Święto. Chcielibyśmy aby trwało cały rok. Było by może nam lżej. Mieliśmy jedenaście zaproszeń ale byliśmy tylko u naszych indywidualnych wielodzietnych rodzin. Instytucje zostawiliśmy tym, którzy o dzieciach przypominają sobie raz do roku. Po intensywnych przygotowaniach startujemy z "Wesołym Autobusem" imprezą którą współorganizujemy z AWO Bremen, Gdanskim Komitetem Obywatelskim i MOPS w Gdansku. Przyjaciele Tomka Janikowskiego z Niemiec przywieżli dmuchane zamki, materace, hustawki i roztawiać to będziemy przez kolejne siedem dni na terenie Gdanska i w Mierzeszynie.
 • 2 czerwca jesteśmy na Suchaninie.
 • 3 czerwca na Przymorzu
 • 4 czerwca Chełmie
 • 5 czerwca w Mierzeszynie
 • 6 czerwca na Zaspie
 • 7 czerwca w Nowym Porcie
 • 8 czerwca we Wrzeszczu
 • 30 maja uczestniczymy w dorocznym Festynie dla rodzin w Szymonowie pod hasłem "Rodzina wielopokoleniowa naszą przyszłością. Festyn odbywa się na terenie "naszego" Domu dla Dzieci". Jest wiele atrakcji, zabaw i gier. Są słodycze, lody, frytki
 • 27 maja uczestniczymy w dziesięcioleciu Nadania im. Szkole Podstawowej w Gdańsku Brzeźnie. Wieczorem jesteśmy na Spotkaniu w Fundacji Centrum Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Gdańsku. Jest to również dziesiąta rocznica funkcjonowania z pożytkiem dla innych.
 • 27 i 28 i 29 maja uczestniczymy w Targach Żywności. Stoi tam nasza ciężarówka. Promujemy to co robimy. Jest to już czwarty rok. Zawsze jest jakiś efekt.
 • OD 27 maja TRWA AKCJĘ ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI. W okresie do Dnia Dziecka organizujemy zbiórkę żywności pod hasłem "Podziel się z głodnymi dziećmi", która polega na kupieniu jednego bądź dwóch produktów spożywczych więcej niż się potrzebuje i przekazaniu tego do oznakowanego kosza.
Lista sklepów i barów, które uczestniczą w tej akcji.
1)Supersam 34 "PORTOWIEC" ul. Wyzwolenia - Nowy Port
2) Supersam 34 "BAZAR KASZUBSKI" ul. Słowackiego-Wrzeszcz
3) Supersam 34 "DOMINIK" ul. Chopina - Wrzeszcz
4) Sklep spożywczy "MARYSIA" ul. Rolna - Wrzeszcz
5) Sklep spożywczy 34 "Portowiec 3" ul. Mickiewicza 31
6) Supersam 34 "ELLWART" ul. Leśna Góra - Niedźwiednik
7) Sklep spożywczy 34 ul. Bitwy Oliwskiej - Żabianka
8) Supersam 34 "A-S" ul. Kartuska 73a - Gdańsk
9) Sklep spożywczy "KRES" ul. Zaroślak 11 - Gdańsk
10) Sklep spożywczy "ARTUS" ul. Stryjewskiego 29c - Stogi
11) Jadłodajnia na ryneczku Stogi
12) Delikatesy "Kupiec" ul. Stryjowskiego Stogi
13) Supersam 34 ul. Bajki - Przeróbka
14) Kuchnia dla ubogich "POMOCNA DŁOŃ"- Nowy Port
15) "DELIKATESY" 34 ul. Bohaterów Monte Cassino 51 - Sopot
16) "BAR BURSZTYNOWY" Sopot ul.Grunwaldzka
17) "DELIKATESY PAM" Sopot ul. Grunwaldzka 80
18) Sklep spożywczy 34 ul. Obodrzyców 55 - Sopot
19) Supersam "ARTI" 34 ul. Powstania Wielkopolskiego - Gdynia
20) Sklep spożywczy "Portowiec 2" ul. Rzeczypospolitej 1b
21) Sklep spożywczy "Portowiec 4" ul Gdyńska 4
22) Supersam "Grosz" ul. Sztormowa 3 Żabianka
23) Bar "Don Kebab" ul. Władysława Gdynia
Koordynator akcji:
Władysław Ornowski 0603 371 274
tel./sek/fax 342 55 80

 

 • 13 i 15 i 16 maja cały czas pracujemy nad organizacją letniego wypoczynku dla dzieci. Na tę chwilę w Gdańsku spędzi lato na dwutygodniowych turnusach 160 dzieci w Przywidzu 50 a w górach 90 dzieci.
 • 11 maja uczestniczymy w obchodach dziesięciolecia Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym. Patrząc na ich działalność można wysnuć wniosek, iż pomagając własnemu dziecku pomagamy innym. Wspólnie jest dużo łatwiej.
 • 9 maja zawieramy porozumienie ze Stowarzyszeniem które "naszą" trójkę dzieci zabierze na letnie kolonie do Niemiec.
 • 8 maja uczestniczymy w Festynie Unijnym w Trąbkach Wielkich. Pojechaliśmy tam z grupą dzieci z Mierzeszyna. One bardzo aktywnie uczestniczyły we wszystkich grach i konkursach. Mimo panującego zimna atmosfera była bardzo gorąca.
 • 5 maja kolejny raz z Firmy Handlowo- Usługowego "JACEK" Z TCZEWA dostajemy klkadziesiąt par obuwia sportowego. W czasch kiedy brak na żywność te buty są na wagę złota.
 • 26 i 27 kwietnia dostajemy trochę odzieży i obuwia. Zapakowanym samochodem udajemy sie w okolice Mierzeszyna, gdzie spotykamy sie z rodziną której odebrano trójkę dzieci do Domu Dziecka. Na zasiłki nie ma a na Dom Dziecka jest.
 • 24 kwietnia sprawdzamy kilka adresów na terenie powiatu gdańskiego rodzin które piszą prośby. Nie zawsze jak zwykle pokrywa się to co ludzie piszą z rzeczywistością która nas otacza. Niespodziewanie jesteśmy w Nowym Porcie w rodzinie której ostatnio próbujemy bardzo pomóc. Niestety matka której załatwiliśmy obiady nie chce z nich korzystać. Jest obrażona na cały świat. Nie wiemy dlaczego. Okazuje się że pozbyła się segmentu, który jej w ostatnim czasie załatwiliśmy. To chyba przesądza o naszej dalszej pomocy.
 • 23 kwietnia odbieramy z zaprzyjaźnionej Fundacji "Rodzina Nadziei" siedem komputerów i dziesięć monitorów. To nie jest nowy sprzęt, a nasi przyjaciele z INFOPORTU sprawdzą, zakonserwują i zobaczymy co można odzyskać. Dostajemy 1000 zeszytów szkolnych.
 • 19 i 20 kwietnia przekazujemy ostatnio poznanej matce z dwójką dzieci meble, lodówke, pralkę i tapicerkę. To jest dziwna sytuacja do końca dla nas niezrozumiała. Jedno z dzieci mimo że powinno być od siedmiu miesięcy w Domu Dziecka jest z matką. 23 kwietnia odwiedzamy Gimnazjum do którego powinno chodzić. Próbujemy załatwić aby poszło do szkoły, może sie uda. Gdzie są do tego powołane instytucje. Załatwiamy w Barze "Pomocna Dłoń" obiady. Mogą je jeść do odwałania. Jeden zawozimy sami. Od jutra trzeba tylko przejść 300m. Poznajemy panią Izę, która w ostatnim czasie zaoferowała chęć pomocy- z matką ośmiorga dzieci. Może się zaprzyjaźą i ta opomoc będzie w miarę stała.
 • 13 i 14 kwietnia z drobnymi upominkami docieramy do Mierzeszyna i Przywidza. Wspólnie z Państwem Herbasz oraz Panią Zofią Szymańską zastanawiamy się jak pomóc jeszcze większej ilości ludzi.
 • 10 kwietnia jesteśmy współorganizatorem Śniadania Wielkanocnego dla ubogich w Sopocie. Jest miła i bardzo przyjemna atmosfera. Jest około pięćdziesiąt osób. Po bardzo sytym posiłku każdy otrzymał jeszcze paczkę z żywnością do domu. TV Gdańsk z tej uroczystości nagrała program w którym mówimy o naszych kłopotach z ciężarówką. Pomagamy załatwić dwa wózki inwalidzkie potrzebującym.
 • 8 kwietnia uczestniczymy w Misterium Męki Pańskiej przygotowanym przez uczni Gimnazjum w Warczu. Jest to nasze kolejne spotkanie z tą Szkołą, które długo będziemy pamiętać. Uczestniczymy w symbolicznym śniadaniu z kadrą nauczycielską ze szkół w Warczu i Mierzeszynie. Są również obecne władze Gminy Trąbki Wielkie.
 • 6 i 7 kwietnia odbieramy z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr. 86 odzież dziecięcą. Dostajemy dwie lodówki i pralkę. Otrzymujemy z Firmy Handlowo- Usługowej "JACEK" z Tczewa kilkadziesiąt par obuwia sportowego.
 • 1 i 2 i 3 i 8 i 10 kwietnia promujemy naszą akcję zbiórki żywności w Radiu Gdańsk. Mówimy o biedzie i o naszej formie pomocy. Wcześniej byliśmy 23 i 25 i 28 marca. Dostajemy komplet mebli które szybko dostarczamy do potrzebujących.

Wstecz

pity 2017